Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
14/03/2020 - 11:55

Krynica-Zdrój: ponad 120 osób objętych kwarantanną w Starym Domu Zdrojowym

Ponad sto dwadzieścia osób przebywających w Starym Domu Zdrojowym w Krynicy-Zdroju jest objętych od wczoraj kwarantanną. Jak już pisaliśmy, w piątek z tego sanatorium do szpitala w Nowym Sączu została przewieziona pacjentka, która miała objawy podobne do tych, jakie występują w zakażeniu koronawirusem. Jeszcze nie wiadomo, czy kuracjuszka jest zakażona SARS-Cov-2. Odpowiedź będzie znana, kiedy lekarze otrzymają wyniki badań pacjentki.

Jak już pisaliśmy, według naszych nieoficjalnych informacji kuracjuszka przewieziona do sądeckiego szpitala miała od kilku dni gorączkę.

Decyzją służb sanitarnych wczoraj Stary Dom Zdrojowy został objęty kwarantanną. Potwierdził to dzisiaj portalowi Sądeczanin.info Wiesław Pióro, prezes zarządu Uzdrowiska Krynica Żegiestów.

- Od wczorajszego popołudnia została wprowadzona kwarantanna - mówi prezes Pióro. - Zostali nią objęci wszyscy kuracjusze i pracownicy, którzy przebywali w tym obiekcie. Jest to 113 gości (kuracjuszy, którzy przyjechali na turnus rehabilitacyjny z różnych regionów Polski do Krynicy Zdroju) oraz 10 pracowników. Kwarantanna przebiega zgodnie z wszelkimi procedurami. Pracownikom zostały zapewnione pokoje. 

Zobacz też Są już wyniki badań kobiety z Krynicy-Zdroju

Szef Uzdrowiska Krynica Żegiestów przyznał, że osoby objęte kwarantanną w Starym Domu Zdrojowym czekają na wyniki badań kuracjuszki, która trafiła do sądeckiego szpitala.

- Jeśli okaże się, że kuracjuszka nie jest zakażona koronawirusem, to wtedy nie będzie potrzeby stosowania kwarantanny – dodaje prezes Zarządu Uzdrowiska Krynica Żegiestów. - Osoby przebywające w tym budynku do zaistniałych, szczególnych warunków związanych z kwarantanną podchodzą spokojnie i z rozwagą. Goście i pracownicy rozumieją sytuację. Osoby przebywające w budynku mają zapewnione wszystko, co jest im niezbędne. Posiłki przygotowywane są na miejscu.

Zobacz też Z ostatniej chwili: zmarła trzecia osoba zarażona koronawirusem

O sytuacji jest na bieżąco informowany burmistrz Krynicy Zdroju Piotr Ryba.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu