Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
25/08/2020 - 15:15

Krynica Zdrój: szpital przejął opiekę nad prawie 350 pacjentami z COVID-19

Szpital im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju przejął od dzisiaj opiekę nad chorymi na koronawirusa. Jest to około 350 pacjentów.

Są to pacjenci, którzy zakazili się koronawirusem, mający jeszcze wynik dodatni, ale nie wymagają już hospitalizacji w szpitalu, a także ci, którzy przechodząc zakażenie bezobjawowo zmagają się z wirusem przebywając w warunkach izolacji domowej.

Do tej pory to Szpital Uniwersytecki zajmował się pacjentami z COVID-19, łącznie z tymi wypisanymi już do domu. Teraz, w związku z dużą liczbą zakażeń i wieloma pacjentami, którzy są transportowani do Krakowa, ta jednoimienna placówka musi być odciążona.

Czytaj także: Krynicki szpital przejmuje opiekę nad zakażonymi koronawirusem!

- Otrzymaliśmy listy pacjentów nad którymi przejmujemy opiekę – mówi Sławomir Kmak, dyrektor szpitala w Krynicy Zdroju. – Wykazy dostaliśmy z jednoimiennego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, jak i taką listę dostaliśmy również z sądeckiego Sanepidu. Jest to około 350 osób. Czekamy jeszcze na komplet wyników przekazanych nam pod opiekę pacjentów.

Na czym będzie ona polegała?

Do zadań krynickiego szpitala będzie należało skontaktowanie się z pacjentem między godz. 8, a 15. Także chory w tych godzinach będzie mógł porozmawiać z pracownikiem szpitala. Krynicki szpital będzie również czuwał nad wyznaczeniem terminu pobrania kolejnego wymazu.

W przypadku, gdy pacjent będzie miał dwa ujemne wyniki wymazów to krynicki szpital wystawi mu kartę ozdrowieńca.

Na razie to rozwiązanie ma obowiązywać do końca września.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. arch. Sadeczanin.info.Dziękujemy za przesłanie błędu