Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 lutego. Imieniny: Almy, Cezarego, Jarosława
15/01/2021 - 08:40

Krynica Zdrój: w szpitalu nie brakuje chętnych na szczepienie przeciw COVID – 19

Do końca tego tygodnia ponad trzysta osób powinno być już zaszczepionych już pierwszą dawką szczepionki przeciwko COVID – 19 w Szpitalu im. dr. J. Dietla w Krynicy Zdroju.

W tej placówce medycznej proces szczepień rozpoczął się 4 stycznia. Dyrektor Kmak przyznaje, że jest bardzo mile zaskoczony zainteresowaniem szczepieniem wśród zespołu medycznego pracującego w tamtejszej placówce.

Czytaj także: Jak się rejestrować na szczepienie przeciwko COVID – 19? Krok po kroku

- Dużo osób uprawnionych z tzw. „grupy 0” decyduje się na szczepienie i bardzo dobrze – mówi Sławomir Kmak. – Jest to coś niesamowitego. Dziennie zgłasza się po kilkadziesiąt osób.

Zapisy chętnych z tzw. „grupy 0” trwały do wczoraj. Szef krynickiej lecznicy nie ukrywa, że pierwotnie zakładał, że w tej placówce uda się zaszczepić około czterystu osób z tej grupy.

Teraz, jak szacuje do końca stycznia zostanie zaszczepionych prawie 800 osób. Wśród nich jest personel medyczny z krynickiego szpitala i funkcjonującego drugiego szpitala „covidowego”, pracownicy Sanepidu, aptek, sanatoriów, fizjoterapeuci, ale też pracownicy DPS.

Czytaj także: Sącz: w szpitalu trwa szczepienie przeciw COVID – 19. Ile osób się zaszczepiło?

Do końca tego tygodnia w krynickim szpitalu powinno być już zaszczepionych około 300 osób. W przyszłym tygodniu dyrektor planuje zamówić kolejne trzy dawki po 90 szczepionek

Co to oznacza? - Czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu