Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
26/11/2020 - 08:15

Kryniccy radni ponownie rozpatrzą dwie skargi: na burmistrza i dyrektor CK

Kryniccy radni podczas czwartkowej (26 listopada) sesji Rady Miasta ponownie rozpatrzą uchwały w sprawie uznania skargi na burmistrza za zasadną oraz skargi na dyrektor Centrum Kultury.

26 listopada odbędzie się zdalna, XXVIII sesji Rady Miasta, podczas której rajcy rozpatrzą uchwały w sprawie skargi na burmistrza Krynicy oraz skargi na dyrektor Centrum Kultury.

Pierwsza ze skarg dotyczy zatrudnienia przez burmistrza Piotra Rybę dyrektor Centrum Kultury z pominięciem konkursu, co reguluje statut CK. Druga skarga wpłynęła na dyrektor Centrum Kultury Julię Dubec Dudycz, która-zdaniem skarżącego-dotyczy samowolnego wykonania remontu w CK, przez co nie można było wykorzystać dotacji na modernizację obiektu z Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej.

Podczas poprzedniej (28 pażdziernika) sesji Rady Miasta, radni po długiej dyskusji uznali obie skargi za zasadne. Mimo tego temat nie został zakończony. Rajcy otrzymali wówczas wyłącznie projekty uchwał, które zakładały uznanie skarg za bezzasadne, dlatego obie skargi zostaną ponownie rozpatrzone.

Oprócz tego rajcy rozpatrzą między innymi uchwały w sprawach: zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Krynicy-Zdroju, wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Łącko, a Gminą Krynica-Zdrój w zakresie realizacji zadania z zakresu pomocy społecznej, powołania przedstawicieli Rady Miejskiej do Miejskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego w Krynicy-Zdroju, oraz wzniesienia pomnika. Początek sesji on-line Rady Miasta o godz. 13. 30.

(MK) fot. ilustracyjne. Dziękujemy za przesłanie błędu