Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
08/11/2019 - 20:40

Kryte lodowisko w Nowym Sączu? Pierwszy krok zrobiony

Wszystko wskazuje na to, że Nowy Sącz będzie miał kryte lodowisko, z którego mieszkańcy będą mogli korzystać przy kompleksie rekreacyjno-sportowym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej.

Właśnie został ogłoszony przetarg na przygotowanie dokumentacji, czyli projektu budowlanego oraz wykonawczego. Niedawno radni zgodzili się przeznaczyć na to 150 tysięcy z budżetu miasta.

Tym samym inwestycja została wprowadzona do wieloletniej prognozy finansowej miasta.

Lodowisko będzie obiektem zadaszonym posiadającym widownię i zaplecze. Jak wynika ze specyfikacji przetargowej ma posiadać płytę mrożoną o nawierzchni polipropylenowej. W sezonie letnim ta nawierzchnia ma być wykorzystywana na potrzeby innych dyscyplin sportowych, na przykład będzie tam można pograć w tenisa, czy w piłkę siatkową.

Czytaj takżeNowy Sącz: „zielone światło” dla nowego krytego lodowiska. Czy jest potrzebne?

Wykonawca, który podejmie się sporządzenia dokumentacji będzie także odpowiedzialny za pełnienie nadzoru autorskiego.

Termin składania ofert upływa 13 listopada o godz. 13.

Zamawiający wyznaczył termin do kiedy musi być zrealizowany pierwszy etap zamówienia, czyli wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej inwestycji wraz z oszacowaniem kosztów. Został on określony do 31 stycznia 2020 roku. Natomiast termin wykonania projektu budowlanego i wykonawczego wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę określono na 30 kwietnia przyszłego roku.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. UM w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu