Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
23/06/2020 - 17:30

Krytyka, pokora i dobre słowo. Zarząd Małopolski z absolutorium

Za było dwudziestu sześciu radnych, siedmiu było przeciwko, sześciu wstrzymało się od głosu. Podczas sesji sejmik udzielił absolutorium i wotum zaufania zarządowi województwa. Radni przyjęli sprawozdanie finansowe i wykonanie budżetu za 2019 rok.

Za udzieleniem absolutorium zarządowi województwa małopolskiego opowiedziała się zdecydowana większość radnych.

- To był rok bardzo ciężkiej pracy- komentował wyniki głosowania marszałek Witold Kozłowski. -  Wszystkie uwagi przyjmujemy z pokorą, ale też miło jest słyszeć jak radni kierują słowa podziękowania za naszą wspólną pracę. To dla nas bardzo ważne, bo tamten rok był dla nas bardzo trudny, ale ten bieżący jest jeszcze trudniejszy. Dlatego potrzebne jest też dobre słowo.

Co na to opozycja?

Naszą rolą jest nie tylko krytykowanie – mówił  Krzysztof Nowak, przewodniczący komisji rewizyjnej z Klubu Platformy Obywatelskiej.  - Podczas debaty nie tylko ja, ale także poprzedni marszałek Jacek Krupa, który jest szefem naszego klubu,  zwracał uwagę na pozytywne aspekty realizacji tego budżetu. Ale również na te negatywne, bo  to jest rolą opozycji. Nie ma co się gniewać.  

Obrady prowadził prof. Jan Duda, przewodniczący sejmiku.

- Tak powinno być. Jest dyskusja, opozycja zgłasza swoje krytyczne uwagi, a strona rządząca stara się przedstawić swoje sukcesy i wytłumaczyć się z tych braków, które są praktycznie rzecz biorąc nieuchronne.

Dochody na poziomie blisko 1,8 miliardów złotych, wydatki to ponad 2 miliardy, tak wygląda budżet Małopolski na 2020 rok. Najwięcej środków w tegorocznym budżecie przeznaczono na inwestycje związane z transportem i łącznością. W sumie zarezerwowano na ten cel ponad 900 mln zł.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. UMWMDziękujemy za przesłanie błędu