Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
21/10/2018 - 19:15

Ks. biskup Andrzej Jeż poświęcił kościół pw. św. Jana Pawła II

Dla wiernych z parafii św. Jana Pawła II w Nowym Sączu ta niedziela była szczególna. Ordynariusz diecezji tarnowskiej, ks. bp Andrzej Jeż, poświęcił nowy kościół wybudowany na osiedlu Barskie.

Świątynia wypełniła się dzisiaj do ostatniego miejsca. Na tę uroczystość przybyły tłumy wiernych z Nowego Sącza i regionu.

Budowa kościoła trwała prawie cztery lata, a starania, by w pejzaż osiedla Barskie wpisała się świątynia rozpoczęły się przed sześcioma laty. Dzisiaj widać efekt tych starań.

- Jest to szczególna uroczystość - mówi pani Justyna, która przyszła, by wziąć udział w poświęceniu świątyni - Kościół w tym rejonie miasta był bardzo potrzebny. Jesteśmy z niego dumni.

Pomieści on prawie tysiąc osób. Dzisiaj, podczas uroczystej mszy ksiądz proboszcz Zbigniew Biernat przypomniał historię budowy tejże świątyni. Kościół został wybudowany na dwóch zakupionych działkach. Proboszcz dziękował wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ta świątynia została wzniesiona dzięki ofiarom parafian, ale też wiernych z 14 parafii patronackich, w tym parafii św. Małgorzaty w Nowym Sączu, z której została wyodrębniona parafia św. Jana Pawła II.

- Budowa kościoła jest to Wasze dzieło - zwrócił się do wiernych - ordynariusz diecezji tarnowskiej. - Bardzo się cieszę, widząc, że to miejsce żyje. Wybudowaliśmy piękny kościół, który nie jest pusty. On tętni życiem. Chcemy, aby to miejsce, było miejscem naszego zbawienia.

[email protected], Fot. IM.

Poświęcenie kościoła na osiedlu Barskie
Poświęcenie kościoła na osiedlu Barskie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)