Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
19/12/2022 - 12:00

Kto już się może cieszyć z budżetu Podegrodzia na 2023 rok?

Jakie będą najważniejsze inwestycje w gminie Podegrodzie w 2023 roku? Kto już się może cieszyć?

Kto już się może cieszyć z budżetu Podegrodzia na 2023 rok?

Jako pierwszą kluczową przyszłoroczną inwestycję wójt Stanisław Banach wymienia rozbudowę Szkoły Podstawowej w Stadłach. - Chcemy żeby powstały tu dodatkowe sale lekcyjne, sala gimnastyczna i teren sportowy na otwartej przestrzeni, na zewnątrz. Mamy projekt i już złożyliśmy do starostwa wniosek o wydanie pozwolenia na budowę – wyjaśnia gospodarz gminy a my przypomnijmy, że radni już w tym roku dokonali niezbędnych do realizacji projektu zmian w planie zagospodarowania przestrzennego a finansowo gmina ma zabezpieczone na realizację projektu aż 8 mln zł z Polskiego Ładu.

Kolejna inwestycja również dotyczy oświaty. Chodzi o budowę sali gimnastycznej przy podstawówce w Olszance. Tu na razie wójt nie chce zdradzać szczegółów finansowych.

Zobacz też: Co z amfiteatrem w Podegrodziu? Wójt nie czaruje

Jednocześnie Podegrodzie będzie kontynuować swoją ofensywę drogową. – Ruszy drugi etap modernizacji ulicy Spacerowej w Stadłach wraz z budową oświetlenia ulicznego. Zrobimy Stanęcin, czyli drogę łączącą Olszanę z Olszanką, zmodernizowana zostanie też Janczurówka w Olszanie a ZIBUD wejdzie z robotami przy budowie nowego mostu i przebudowie drogi w Brzeznej – wylicza Banach.

A my przypomnijmy, że chodzi most, który zepnie dwie powiatówki w miejscowości Brzezna. Most ma powstać na rzece Brzeźnianka, koło dzisiejszej Szkoły Podstawowej. W tym wypadku samorząd też może się pochwalić dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości aż 4 milionów 54 tysięcy 835 złotych.

Samorząd szykuje się też do zrobienia trzech kolejnych dróg dojazdowych do pól, dróg rolniczych. Ostateczne decyzje w sprawie inwestycji radni podejmą 29 grudnia przy uchwalaniu budżetu na 2023 rok. A my zaznaczmy, że budżet ten ma już pozytywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum UG w Podegrodziu)Dziękujemy za przesłanie błędu