Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
29/06/2019 - 16:00

Kto nas będzie bawił podczas imienin miasta? W rytmie disco - polo i nie tylko

Pierwszy tydzień lipca tuż, tuż i jak co roku sądeczanie szykują się do sztandarowej imprezy - imienin miasta. W tym roku atrakcji również nie zabraknie, choć sztandarowe, letnie wydarzenie kulturalne miasta zapowiada się nieco skromniej niż w minionych latach.

Największa impreza plenerowa miasta odbywa się w miesiącu, gdy swoje imieniny świętują Małgorzaty, w tym patronka miasta.

W tym roku na płycie sądeckiego rynku zabraknie, niestety tuzów muzyki rozrywkowej. Przypomnijmy, że w poprzednich latach sądeczanie bawili się przy przebojach zespołów: Lemon, Pectus, Perfect, czy Dżem. Podczas imienin miasta gościliśmy w minionych latach takich artystów jak: Blue Cafe, Bajm, Paweł Kukiz, Afromental, Enej, Sylwia Grzeszczak, Irena Santor, czy Kamil Bednarek. W pamięci sądeczan utkwiły także duże, plenerowe widowiska artystyczne.

A z jaką ofertą kulturalną w związku z imieninami miasta wyszły władze Nowego Sącza?

Imieniny miasta w tym roku będą trzydniowe. Rozpoczną się już 4 lipca. W tym dniu w sali reprezentacyjnej ratusza wystąpi Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lachy w koncercie „Muzyka łączy pokolenia”. Następnie 6 lipca (w sobotę) zaplanowano wojewódzki konkurs breakdance oraz koncerty lokalnych artystów. Gwiazdą sobotniego wieczoru będą "Łobuzy". Miłośnicy disco-polo będą zapewne usatysfakcjonowani. Zespół znany jest z takich przebojów jak: ,,Dla Ciebie kupię se spodnie" ,,Oczy jak pinć złoty", czy też ,,Ona czuje we mnie piniądz". Po nich na scenie pojawi się grupa ,,Bilans".

Trzeci dzień imienin miasta zainauguruje XVI finał Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek”. Potem sądeczanie będą bawili się razem z zespołem "POISONS" oraz Izabelą Szafrańską.

Wisienką na torcie tegorocznych imienin miasta będzie występ zespołu Modern Talking Reloaded. Na scenie zobaczymy dwóch artystów podobnych z wyglądu do członków słynnego niemieckiego zespołu, rozwiązanego w 2003 roku składu. Śpiewają oni przeboje Modern Talking wykorzystując podkłady z playbacku.

Czy tegoroczna propozycja muzyczna zaproponowana przez nowe władze miasta przypadnie do gustu sądeczanom?

[email protected], fot. IM.  - zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe