Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 1 kwietnia. Imieniny: Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta
21/02/2020 - 08:00

Kto wygra wybory prezydenckie na Sądecczyźnie? Oto wyniki naszej sondy

Coraz dłuższa jest lista polityków, którzy chcieliby piastować urząd prezydenta. Jak dotąd Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała łącznie dziesięć komitetów. Co prawda muszą jeszcze zebrać sto tysięcy podpisów, by móc zarejestrować swojego kandydata, ale machina kampanii już poszła w ruch. Zanim 10 maja dojdzie do pierwszego starcia, walka będzie się toczyć na sondaże. Kto może wygrać w Nowym Sączu?

Lista kontrkandydatów prezydenta Andrzeja Dudy, który ubiega się  o reelekcję jest coraz dłuższa. W wyborcze szranki najpierw ruszyła czwórka kandydatów, którzy podobnie jak urzędująca głowa państwa, już zarejestrowali w PKW swoje komitety. To Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej, wystawiony przez  Polskie Stronnictwo Ludowe Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń popierany przez Partię Razem i SLD oraz  przedstawiający się jako kandydat niezależny Szymon Hołownia.

Czytaj też Trwa bitwa na głosy. Oto kandydaci do tytułu Sądeczanin Roku 2019  

Potem pojawili się kolejni chętni do sprawowania najwyższego urzędu w państwie. Swoje komitety zarejestrowali też kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, były  polityk PO Leszek Samborski, wystawiony przez Kongres Nowej Prawicy i partię Polexit Stanisław Żółtek, Piotr Bakun, związany z Piotrem Liroyem Marcem oraz przedsiębiorca Wojciech Podjacki.

To na razie preludium do wyborów. Do 26 marca komitety muszą zebrać sto tysięcy podpisów, żeby móc zarejestrować swojego kandydata. Czy wszyscy z tej drużyny wezmą udział w wyborczym wyścigu, na razie nie wiadomo, ale machina  kampanii powoli się rozkręca. Zanim dojdzie do ostatecznego starcia, walka będzie się toczyć między innymi na przedwyborcze sondaże. My startujemy już teraz. Kto może wygrać na Sądecczyźnie? 

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie uzyska ponad połowy ważnie oddanych głosów, 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu