Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 sierpnia. Imieniny: Gustawa, Kariny, Stefana
04/01/2019 - 07:35

Kto wziął posadę w Funduszu Ochrony Środowiska po marszałku Kozłowskim

Był sekretarzem starostwa powiatowego w Nowym Sączu, potem poszedł na prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Instytucji szefował tylko kilka miesięcy. Teraz posadę zwolnił. Kto zastąpił Witolda Kozłowskiego?

Ledwie kilka miesięcy Witold Kozłowski szefował Wojewódzkiemu Funduszowi Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Po wyborach samorządowych posadę prezesa zamienił na posadę marszałka Małopolski. Mimo, że przegrał wybory na wojewódzkiego radnego, to jednak  właśnie na niego wskazał komitet polityczny Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj też Dlaczego z Kozłowskiego zrobili marszałka choć przegrał wybory do sejmiku?

Kto teraz zasiadł na zwolnionym przez "naszego człowieka" z Nowego Sącza prezesowskim fotelu w Funduszu?  Stanowisko poszło w "tarnowskie ręce".  Nowym szefem instytucji został  Kazimierz Koprowski był wieloletnim radny Tarnowa, wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej i zastępcą prezydenta. Jesienią kandydował na prezydenta Tarnowa, ale przegrał w drugiej turze z Romanem Ciepielą.

Czytaj też Słowo się rzekło, kobyłka u płota. Kto i czego żąda od marszałka Kozłowskiego

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej podejmuje liczne działania służące naszemu środowisku, a przy tym wspiera działania na rzecz zrównoważonego rozwoju Małopolski. Każdego roku z tych inicjatyw korzystają zarówno mieszkańcy, przedsiębiorcy czy też jednostki samorządu terytorialnego. To nie tylko wyjątkowe wydarzenia związane z edukacją ekologiczną, ale też możliwość otrzymania wsparcia finansowego chociażby na termomodernizację budynków– mówił marszałek Witold Kozłowski, życząc przy tym nowemu prezesowi dalszych, efektywnych działań.

jagienka.michalik@sadeczanin.info fot. JmDziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021