Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 stycznia. Imieniny: Antoniego, Henryki, Mariana
17/11/2020 - 19:10

„Kwiatki” w nazwach ulic Nowego Sącza. Wstyd! [ZDJĘCIA]

Także i w Nowym Sączu można, niestety natknąć się na nazwy ulic, które potrzebują pilnej korekty. Dlaczego? Bo zawierają widoczne gołym okiem nieścisłości, a nawet błędy. Jak chociażby opisywana przez nas portal wielokrotnie ulica Ciećkiewicza. Jej patronem jest nie kto inny, jak słynny polski artysta malarz ze szkoły samego Jacka Malczewskiego Edmund Cieczkiewicz. To jeszcze nie koniec takich „kwiatków” w nazewnictwie sądeckich ulic.

Sądecki historyk Jakub Marcin Bulzak, jeden z sygnatariuszy wystosowanego do prezydenta i Rady Miasta apelu o powołanie komisji, która miałaby być ciałem doradczym w kwestii nadawania nazw ulicom, skwerom, obiektom na terenie miasta, zwrócił uwagę na to, że właśnie takich „kwiatków”, z których sądeczanie powinni się wstydzić jest sporo.

Czytaj także: Co powiedziałby wielki artysta Cieczkiewicz patrząc na ulicę… Ciećkiewicza?

- Służę pierwszym lepszym przykładem – mówi Jakub Bulzak. – Na osiedlu Wojska Polskiego jest ulica, której patronką jest Zofia Darowska. Jest to ulica nieopodal „Białego Klasztoru”. Tylko, proszę mi wierzyć nigdzie, w źródłach dotyczących historii Nowego Sącza, które sprawdziłem nie natknąłem się na osobę o takim imieniu i nazwisku, która zapisałaby się jakimkolwiek zasługami dla Nowego Sącza.

Czytaj na następnej stronie TUTAJ Dziękujemy za przesłanie błędu