Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
07/05/2024 - 11:30

Łabowa: kto został przewodniczącym nowej rady? Jednogłośnie radny senior

I wszystko jasne. W trakcie pierwszej, inauguracyjnej sesji w Łabowej radni kadencji 2024 – 2029 wybrali już swojego przewodniczącego. Kto jeszcze kandydował?

Łabowa: kto został przewodniczącym nowej rady? Jednogłośnie radny senior

Podobnie jak i w innych samorządach tej kadencji i Łabowej odbyła się pierwsza, zwołana jeszcze przez komisarza wyborczego, sesja w nowej kadencji. Przywilej jej poprowadzenia przypadł w udziale najstarszemu radnemu, radnemu seniorowi, czyli 60-letniej Marii Stopce.

Radni złożyli ślubowanie ale jednocześnie wybrali też swojego przewodniczącego, który będzie zwoływał już kolejne sesje. Przypomnijmy, że zgodnie z przepisami rada gminy wybiera ze swego grona przewodniczącego i 1-3 wiceprzewodniczących bezwzględną większością głosów w obecności co najmniej połowy ustawowego składu rady, w głosowaniu tajnym.

Łabowa: jest termin wyborów sołtysów i rad sołeckich. Kiedy zgłosić kandydata?

Kto kandydował na stanowisko w Łabowej? Otóż właśnie wspomniana Maria Stopka, która pełniła już tę funkcję w poprzedniej kadencji.

Uprawnionych do głosowania było 15 radnych i wszyscy jednomyślnie poparli tę kandydaturę.
Przypomnijmy na zakończenie cały skład rady: Grzegorz Stanisław Lelito, Monika Mirek, Magdalena Dobosz, Grzegorz Marek Lelito, Bożena Frączek Baran, Wojciech Kurzeja, Maksymilian Ruman, Marek Ciszewski, Tomasz Lach, Rafał Jabłoński, Bernadeta Sarata, Maria Stopka, Klaudia Prorok, Przemysław Nosal, Karolina Kołdras. ([email protected] Fot.: archiwum sądeczanin.info/ UG Łabowa) © Materiał chroniony prawem autorskim 


Dziękujemy za przesłanie błędu