Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
30/09/2019 - 12:35

Łabowa: mieli boisko jak „szwajcarski ser”. A teraz? [ZDJĘCIA]

Jeszcze do niedawna sztuczna nawierzchnia wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Łabowej przypominała łatany „szwajcarski ser”. Teraz młodzież otrzymała do dyspozycji zmodernizowany obiekt sportowy. Zmienił się nie tylko kolor bitumicznej nawierzchni, która od nowa została położona, ale przede wszystkim będzie to obiekt bezpieczny dla wszystkich, którzy z niego będą korzystali.

Boisko wielofunkcyjne znajdujące się przy Szkole Podstawowej w Łabowej o kapitalny remont prosiło się od dawna.

Kilka lat do tyłu był to obiekt na wskroś nowoczesny. Mieszkańcy Łabowej byli dumni z tego, że mają do dyspozycji kompleks sportowy ze sztuczną nawierzchnią. Upływający czas zrobił jednak swoje.

Sztuczna nawierzchnia, z biegiem czasu zaczęła przypominać „szwajcarski ser”. Łatana w wielu miejscach nie gwarantowała, niestety już bezpieczeństwa osobom korzystającym z boiska. Utrapieniem, oprócz „łat” była po deszczu stojąca w różnych częściach boiska woda.

Dzięki staraniom nowych władz gminy Łabowa udało się zdobyć na to zadanie dofinansowanie. Władze Województwa Małopolskiego, w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS” przyznała gminie Łabowa 136 tysięcy złotych na realizację tego zadania. Gmina dołożyła też część pieniędzy ze własnego budżetu.

Modernizacji zniszczonej, poliuretanowej nawierzchni podjęła się firma ze Szczecina. W połowie lipca została podpisana z jej właścicielami umowa i przekazano teren. Inwestycja trwała kilka tygodni. Wykonawca wymienił starą nawierzchnię.

- Cieszymy się z nowego boiska – mówi Joanna Złocka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Łabowej, która tę funkcję piastuje od września tego roku. – Nowa nawierzchnia gwarantuje przede wszystkim bezpieczeństwo uczniom naszej szkoły, jak i mieszkańcom, którzy będą z niego korzystali.

Na zmodernizowanym boisku będzie można grać w piłkę nożną i ręczna. Jest także wydzielony tor do biegania.  

Modernizacja nawierzchni boiska sportowego wyniosła 350 965,84 złotych. Wczoraj stare – nowe boisko zostało oficjalnie otwarte. Na tej uroczystości nie zabrakło władz gminy, na czele z wójt Martą Słaby i gości, między innymi z Urzędu Marszałkowskiego, którzy skorzystali z zaproszenia i przyjechali do Łabowej. Jako podarunek przywieźli dla uczniów piłki.

- Dziękuję za udzielone gminie wparcie pieniężne na realizację tego zadania – mówiła wójt Marta Słaby. - Mamy nadzieję, że uczniowie dzięki treningom prowadzonym na nowym boisku, będą zajmować czołowe miejsca w rozgrywkach na każdym szczeblu, a także będą godnie reprezentować naszą gminę. Wierzę, że będzie to miejsce, gdzie niejeden młody talent sportowy rozwinie skrzydła i przyniesie chlubę Łabowej. Liczę na to, że ten obiekt sportowy posłuży nam przez wiele, wiele lat i będą go szanować zarówno uczniowie jak i mieszkańcy Łabowej.

Na starym-nowym boisku sportowym został rozegrany inauguracyjny mecz piłki nożnej: samorządowcy kontra mieszkańcy. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łosiu dla gości i piłkarzy przygotowały smaczny poczęstunek.

[email protected], fot. UG w Łabowej.

„szwajcarski ser” na boisku przestał straszyć
Jeszcze do niedawna sztuczna nawierzchnia wielofunkcyjnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Łabowej przypominała łatany „szwajcarski ser”. Teraz młodzież otrzymała do dyspozycji zmodernizowany obiekt sportowy. Zmienił się nie tylko kolor bitumicznej nawierzchni, która od nowa została położona, ale przede wszystkim będzie to obiekt bezpieczny dla wszystkich, którzy z niego będą korzystali.


Dziękujemy za przesłanie błędu