Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
09/11/2020 - 13:05

Łabowa: ogłoszono żałobę po śmierci radnego gminy. Zmarł Jan Gawęcki

Jan Gawęcki był wieloletnim radnym gminy Łabowa. Swoim uśmiechem i gotowością do pomocy innym zjednywał sobie ludzi. Odszedł w wieku 62 lat. Pozostawił po sobie pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali. W gminie Łabowa ogłoszono jednodniową żałobę po jego śmierci.

Jan Gawęcki. Fot. Sądeczanin

Czytaj także: Zmarł ks. Józef Grabiec. Był proboszczem w Woli Piskulinej i Nowej Wsi

Jan Gawęcki był radnym gminy Łabowa, w 2018 roku został wybrany na kolejną kadencję. Pochodził z miejscowości Brunary, położonej w powiecie gorlickim. Później zamieszkał w Krzyżówce, w gminie Łabowa. Chociaż część swojego życia spędził na Śląsku, ale wrócił do korzeni - na Sądecczyznę. Od 2011 roku obejmował urząd radnego gminy. Zmarł 8 listopada w wieku 62 lat.

Został przedstawicielem mieszkańców po śmierci swojego syna. - Namówiłem Michała, żeby startował w wyborach. Miałem nadzieję, że zjednoczy starszych i młodszych mieszkańców. Był bardzo zaangażowany w życie społeczne gminy. Po wyrównanej walce dostał mandat. Niestety zginął w wypadku w ubiegłym roku. Postanowiłem, że będę kontynuował to, co rozpoczął syn – mówił Jan Gawęcki w rozmowie z portalem Sądeczanin.info, kiedy został nominowany do nagrody Sądeczanin Roku. Czytaj więcej: Jan Gawęcki: związki z Ojcowizną są dla mnie najważniejsze

Jan Gawęcki. Fot. UG Łabowa

„Drogi Janie, Kolego, Radny. Twego pogrzebu nie było w planie. Śmierć tak nagle przybyła, zburzyła  plany, zamiary, marzenia… Wierzę, że tam, po drugiej stronie, będziesz na nas czekał i to właśnie Ty opowiesz nam o niebie. Proszę czuwaj nad naszą Gminą zawsze z takim uśmiechem, radością i serdecznością jak to czyniłeś na ziemi” – tymi słowami wójt gminy Łabowa, Marta Słaby, żegnała Jana Gawęckiego za pomocą mediów społecznościowych.

Drogi Janie, Kolego, Radny Twego pogrzebu nie było w planie. Śmierć tak nagle przybyła, zburzyła plany, zamiary,...

Opublikowany przez Martę Słaby Niedziela, 8 listopada 2020

Dzień po śmierci mężczyzny na terenie gminy Łabowa ogłoszono żałobę. Będzie ona obowiązywać od 9 do 10 listopada. Na znak żałoby flaga gminy zostanie opuszczona do połowy masztu. (s.siwulska@sadeczanin.info, fot. UG Łabowa oraz archiwum ilustracyjne Sądeczanina)Dziękujemy za przesłanie błędu