Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
29/09/2022 - 10:30

Łabowa: tu przyjmą twój wniosek o dodatek na pellet, olej i gaz. Ile pieniędzy można dostać?

Czy mogę składać wniosek o dodatek na wybrane źródła ciepła, jeśli przyznano mi dodatek węglowy? Do kiedy można składać dokumenty? Ile otrzymają gospodarstwa ogrzewające domu pelletem, a ile te, które używają kotłów olejowych? Poniżej znajdziecie poradnik dla mieszkańców gminy Łabowa.

Zobacz także: Jest zielone światło dla wypłat dodatku węglowego w Nowym Sączu. Radni byli zgodni

Łabowa – gdzie złożyć wniosek o dodatek dla gospodarstw domowych

Przyjmowaniem wniosków o dodatek dla gospodarstw domowych od mieszkańców gminy Łabowa zajmuje się Ośrodek Pomocy Społecznej w Łabowej. Dokumenty w formie papierowej można składać w pokoju numer 6.

OPS w Łabowej czynny jest w poniedziałki od 7:30 do 17:00, od wtorku do czwartku w godzinach 7:30 – 15:30 oraz w piątki od 7:30 do 14:00.

Wnioski o przyznanie dodatku na pellet, drewno kawałkowe, gaz płynny i olej opałowy można również złożyć w formie elektronicznej. Trzeba wtedy pamiętać o kwalifikowanym podpisie elektronicznym.

Dokumenty przyjmowane są do 30 listopada 2022 roku, a wypłata środków powinna być zrealizowana do miesiąca od dnia złożenia wniosku.

Dodatek na wybrane źródła ciepła – ile można otrzymać?

Gospodarstwa, w których głównym źródłem ciepła jest kocioł na paliwo stałe zasilany pelletem drzewnym lub innym rodzajem biomasy, otrzymają 3 tysiące złotych.

1000 złotych trafi do gospodarstw domowych, w których korzysta się z kotła na paliwo stałe, komina, kozy, ogrzewacza powietrza, trzonu kuchennego, piecokuchni albo pieca kaflowego zasilanych drewnem kawałkowym.

W przypadku gdy głównym źródłem ciepła jest kocioł gazowy zasilony skroplonym gazem LGP, gospodarstwo domowe otrzyma 500 złotych. 2 tysiące złotych przysługuje osobom korzystającym z kotła olejowego.

To może Cię zainteresować: Zainwestowali w ogrzewanie elektryczne, teraz zostali na lodzie. Do ich rachunków nikt nie dopłaci

Dodatek dla gospodarstw domowych – najważniejsze informacje:

Warunkiem koniecznym do otrzymania wspomnianego dodatku jest uzyskanie wpisu i zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków przez dniem 11 sierpnia 2022 roku.

Na każdy adres przysługuje tylko jeden dodatek. Gospodarstwa domowe, których wnioski o przyznanie dodatku węglowego zostały rozpatrzone pozytywnie, nie mogą ubiegać się o przyznanie świadczenia na wybrane źródła ciepła.

Jeśli z jednego gospodarstwa domowego wpłynął więcej niż jeden wniosek, dodatek będzie przyznany wnioskodawcy, który złożył dokumenty jako pierwszy.

KLIKNIJ TUTAJ, aby pobrać wzór wniosku o dodatek dla gospodarstw domowych. ([email protected], fot. Pixabay) Dziękujemy za przesłanie błędu