Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
19/11/2020 - 16:55

Leją u nas asfalt na kilometry. Komu drogę zrobili, a komu zrobią [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Obidzy i Brzyny w gminie Łącko mogą być zadowoleni – jeżdżą teraz po nowym i gładkim jak stolnica asfalcie, który został położony na prawie 2 kilometrach drogi. Niebawem, w jednym z niebezpiecznych miejsc na łuku drogi pojawią się bariery ochronne, a w przyszłym roku zostanie namalowane oznakowanie poziome - linie krawędziowe.

- Pieniądze na remont tej drogi pochodzą w całości z budżetu powiatu nowosądeckiego – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. –Razem zarządem powiatu podjąłem decyzję o kilku dodatkowych inwestycjach w tym roku, ponieważ korzystne rozstrzygnięcia przetargów sprawiły, że mogliśmy wydatkować więcej pieniędzy. Droga w Brzynie wymagała pilnego remontu.

1790 metrów nawierzchni drogi Obidza – Brzyna  kosztowało blisko 850 tysięcy złotych.

Ale to nie wszystko. Mieszkańcy mogą już również korzystać z nowego chodnika wybudowanego w drodze Łącko – Kicznia. Przy budowie chodników Powiat zawsze współpracuje z gminami, które pokrywają 50 procent kosztów inwestycji. Tak też stało się i w tym przypadku.

Czytaj też Nowa droga do Brzeska i łącznik sądeckich obwodnic. Newsy z Generalnej Dyrekcji

Pogoda sprzyja drogowcom. Niemal co tydzień kolejny odcinek drogi jest oddawany do użytku kierowców, którzy już mogą korzystać z prawie 7,5 km nowych nawierzchni na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Czytaj też Jak kursanci ze szkół nauki jazdy zatruwają ludziom życie na sądeckim osiedlu

- Przypomnę, że w trakcie robót są kolejne odcinki dróg – dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. - Intensywne prace trwają na drodze Krynica – Tylicz, Piwniczna – ulica Szczawnicka, Królowa Górna – Ptaszkowa i na wielu innych.

Realizowane są także duże inwestycje w ramach Funduszu Dróg Samorządowych: na drogach Muszyna – Złockie, Limanowa – Chełmiec i Nowy Sącz – Florynka. (olsz)

Wylali w Gminie Łącko asfalt na kilometry
Mieszkańcy Obidzy i Brzyny mogą być zadowoleni


Dziękujemy za przesłanie błędu