Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
20/12/2019 - 10:00

Linia 14 MPK znów będzie obsługiwać Góry Jamnickie w Kamionce Wielkiej

Mamy bardzo dobre informacje dla mieszkańców gminy Kamionka Wielkiej korzystających z autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Linia nr 14 wraca do Jamnicy a dokładniej znów będzie obsługiwać przystanek Jamnica – Góry Jamnickie.

Linia 14 MPK znów będzie obsługiwać Góry Jamnickie w Kamionce Wielkiej

Dlaczego to takie ważne? Bo tego terenu nie obsługuje żaden inny przewoźnik. Powrót „czternastki” to efekt starań wójta Andrzeja Stanka, który z wnioskiem w tej sprawie zwrócił się do MPK natychmiast po podpisaniu protokołu zakończenia remontu drogi w Jamnicy. Dlatego autobus będzie tu kursował już w okresie świątecznym.

Teraz słów kilka o samym remoncie. Modernizację odcinka drogi gminnej Jamnica – Góry gmina mogła przeprowadzić dzięki środkom pozyskanym z Funduszu Dróg Samorządowych. Równolegle do tej inwestycji remontu doczekał się fragment równie ważnej dla gminnej komunikacji drogi Mystków – Jamnica. I w tym wypadku samorząd posiłkował się dofinansowaniem z FDS.

Zobacz też: Hala sportowa w Kamionce Wielkiej musi zaczekać. Gminy na nią nie stać

- W ramach przeprowadzonych robót wykonano rozebranie istniejącej, zniszczonej nawierzchni asfaltowej oraz podbudowy. Następnie wykonano podbudowę z gruntu stabilizowanego cementem oraz podbudowę z kruszywa łamanego. Położona została nowa nawierzchnia asfaltowa oraz wykonane pobocza. Ponadto droga zyskała nowe oznakowanie pionowe oraz poziome – wylicza wójt Andrzej Stanek.

W sumie wyremontowano 1,9 kilometra. Łączny koszt inwestycji to ponad 1,3 mln zł przy dofinansowaniu w wysokości 80 procent. Pozostałą kwotę gmina musiała wyłożyć z własnego budżetu.

ES [email protected] Fot.: UG w Kamionce WielkiejDziękujemy za przesłanie błędu