Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 26 września. Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
23/02/2015 - 08:10

Los Schroniska Młodzieżowego przesądzony? Jutro decyzja

Radni Nowego Sącza jutro (24.02) zajmą się prezydencką propozycją likwidacji Szkolnego Schroniska Młodzieżowego. Powód: nie było w stanie na siebie zarobić. A co z pracownikami? W projekcie uchwały prezydent Ryszard Nowak zapewnia, że nie wpłynie to negatywnie na sytuację na sądeckim rynku pracy.
Na wniosek Ryszarda Nowaka, prezydenta Nowego Sącza, radni zagłosują nad uchwałą na mocy której z dniem 31 sierpnia tego roku Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Nowym Sączu, z siedzibą przy ul. Tadeusza Rejtana, zostanie zlikwidowane.

Szkolne Schronisko Młodzieżowe dysponowało 50 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3 i wieloosobowych. W 2005 roku nieruchomość została decyzją prezydenta miasta oddana w nieodpłatny trwały zarząd na rzecz Komendy Głównej Ochotniczych Hufców Pracy .

Od momentu przekazania tej nieruchomości dyrektor Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Nowym Sączu co roku podpisywał umowę najmu z Małopolską Wojewódzką Komendą Ochotniczych Hufców Pracy.  3 czerwca 2014 roku organ prowadzący schronisko został poinformowany przez dyrektora SSM o nieprzedłużeniu umowy najmu pomieszczeń dla w/w placówki od dnia 1 września 2014 roku.

„Zamiar likwidacji schroniska podyktowany jest nieprzedłużeniem umowy najmu pomieszczeń dla schroniska od dnia 1 września 2014 roku, przez Małopolską Wojewódzką Komendę OHP, oraz względami ekonomicznymi” -
czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Na dowód kiepskiej sytuacji finansowej przekazano informację w sprawie rozliczenia kosztów prowadzenia placówki za lata 2009-2014. ( tabela poniżej).


Władze miasta zapewniają, że likwidacja Schroniska nie stanowi dużego problemu a pracownicy nie zasilą szeregów bezrobotnych sądeczan:
„Proponowane zmiany organizacyjne nie spowodują problemów z utratą miejsc pracy, ponieważ pracownicy administracji i obsługi, którzy pracowali w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Nowym Sączu, zostali już zatrudnieni w jednostkach oświatowych dla których Miasto Nowy Sącz jest organem prowadzącym. Zajmują zbliżone lub podobne stanowiska” – napisano w dokumencie.

Majątek po schronisku, które zamierza się zlikwidować zostanie przekazany placówkom oświatowym, dla których organem prowadzącym jest Miasto Nowy Sącza. Obecnie Wyposażenie Szkolnego Schroniska Młodzieżowego zmagazynowano już w Zespole Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu.

Bogumił Storch
Fot: Rob
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe