Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
23/11/2018 - 15:50

Łososina Dolna: I sesja i PiS ma tu szefa rady

22 listopada nowy wójt gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek złożył ślubowanie i przejął stery w samorządzie. Natomiast radni wybrali swojego szefa – będzie nim Jerzy Schneider z PiS.

Zobacz też: Wyniki wyborów 2018 w Łososinie Dolnej. Kto został radnym?

- Przed nami 5 lat. Jestem przekonany, że wspólnie będziemy godnie, rzetelnie i uczciwie wypełniać swoje odpowiedzialne funkcje, którymi obdarzyli nas mieszkańcy. Będziemy kontynuować to, co jest zaczęte a także podejmować nowe wyzwania. Doświadczenie i wiedza każdego z nas daje gwarancję pomyślnego i dynamicznego rozwoju naszej Gminy a tym samym zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców, czego wszystkim serdecznie życzę - komentował już po złożeniu ślubowania nowy wójt Andrzej Romanek a były poseł.

Zobacz też: Lubię wyzwania - mówi Andrzej Romanek, nowy wójt gminy Łososina Dolna

Kurtuazji stało się zadość Stanisław Golonka, ustępujący wójt przekazał gminę życząc swojemu następcy samych sukcesów. - Przez te 24 lata wraz z Radnymi, Sołtysami oraz Mieszkańcami dbaliśmy o wizerunek i rozwój naszej Gminy na rzecz lokalnej społeczności. Nasza piękna gmina jest doceniana przez mieszkańców, lecz również turystów i przedsiębiorców. Wierzę, że przekazuję stery gminy w dobre ręce. Życzę sukcesów i powodzenia w realizacji zamierzeń – mówił w okolicznościowym wystąpieniu.

Radni z kolei po złożeniu ślubowania wybrali swojego nowego przewodniczącego. Kandydatów było dwóch – Jerzy Schneider i Bolesław Oleksy. Stosunkiem głosów osiem do siedmiu wygrał ten pierwszy reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość. Oleksy szedł do rady z KWW „Sprawna Gmina”.

Kolejna sesja w Łososinie odbędzie się najprawdopodobniej na początku grudnia.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UG w Łososinie Dolnej

Łososina Dolna: I sesja i PiS ma tu szefa rady
Fot.; UG w Łososinie Dolnej


Dziękujemy za przesłanie błędu