Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
19/06/2020 - 10:45

Łososina Dolna: jeździsz tą trasą? Sprawdź, ile potrwa remont drogi

Kilka dni temu gmina Łososina Dolna podpisała umowę na realizację zadania obejmującego remont drogi gminnej w miejscowości Łęki, niedaleko lasu na Cisowcu, na odcinku blisko 1 km. Mieszkańcy w końcu doczekają się nowej nawierzchni.

Nowa droga będzie kosztować prawie pół miliona złotych. Remont wspiera finansowo Fundusz Dróg Samorządowych, który pokrywa większą część kosztów związanych z inwestycją.

- Cieszę się, że gmina Łososina Dolna realizuje kolejną inwestycję drogową. Ale trzeba mieć na uwadze fakt, iż takie tempo można utrzymać tylko wtedy, gdy udaje się pozyskiwać jak najwięcej funduszy zewnętrznych. My robimy wszystko, aby tak się stało. Ważny jest również wkład własny, który pokrywamy ze środków naszego gminnego budżetu, a środki te pochodzą z podatków i opłat mieszkańców. Jeżeli jednak chcemy rozwoju naszej gminy, musimy wspólnym wysiłkiem realizować inwestycje – czytamy na stronie urzędu gminy wypowiedź wójta Andrzeja Romanka.

Czytaj też: Są pieniądze na drogi w Łososinie Dolnej. Które zostaną wyremontowane?

Na czym będzie polegał remont? Pojawi się nowa, wyrównana nawierzchnia, korytka ściekowe, pobocza i widoczne oznakowanie. Dzięki zainstalowanym systemom droga będzie bezpieczna również podczas dużych opadów deszczu. Utrudnienia na drodze będą trwały do końca września br. Od października mieszkańcy będą mogli cieszyć się zupełnie nową nawierzchnią.

[email protected], fot. UG Łososina DolnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)