Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 czerwca. Imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana
28/05/2023 - 11:00

Łososina Dolna wycofa się z uchwały „anty-LGBT”? Radni będą w tej sprawie głosować

Samorząd Łososiny Dolnej jest jedynym na Sądecczyźnie, gdzie jeszcze obowiązuje „Rezolucja dotycząca powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową oraz ataków na Polski Kościół i obrażania uczuć religijnych osób wierzących”. Przyjęto ją 31 maja 2019 roku.

Przypomnijmy podobne uchwały (przyjmowane głównie głosami radnych PiS) uchylane były przez radnych Sejmiku województwa małopolskiego, Miasta Nowego Sącza oraz Starego Sącza. Powód? Możliwość nie otrzymania środków z budżetu Unii Europejskiej.  

W Łososinie Dolnej uchwała obowiązuje od połowy 2019 roku. Jej przyjęcie wywołało oddźwięk w całej Polsce, a o gminie mówiono także w kontekście happeningu aktywisty Barta Staszewskiego, który w sieci umieszczał zdjęcia z tablicami miejscowości i na chwilę umieszczonymi tam żółtymi tabliczkami „Strefa wolna od LGBT”. 

W poniedziałek 29 maja Rada Gminy Łososina Dolna, już z nowym  przewodniczącym Bolesławem Oleksym, pochyli się nad projektem uchwały odwołującym Rezolucję sprzed czterech lat.

- Pierwszym ruchem nowego przewodniczącego jest zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Gminy w celu uchylenia rezolucji LGBT. Czy katoliccy radni ulegną unijnemu szantażowi i wycofają się z obrony chrześcijańskich wartości? – pyta radny Jacek Turek. - Osobiście uważam, że samorządy, które ulegają unijnemu szantażowi robią potężny błąd. Szantaż nie skończy się na wycofywaniem rezolucji LGBT, która nie jest przeciw człowiekowi, ale przeciw ideologii. Kolejnym szantażem będzie seksualizacja dzieci w szkołach. Każde uleganie kończy się niewolnictwem – dodaje.

[email protected], fot. Google Street ViewDziękujemy za przesłanie błędu