Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 grudnia. Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja
15/09/2022 - 22:00

Łososina Dolna: wzdłuż lotniska pojawi się chodnik. Będzie gdzie uprawiać nordic walking

To już pewne – przy drodze powiatowej łączącej Tymową i Łososinę Dolną pojawi się chodnik. Niedawno udało się podpisać stosowną umowę. Sprawdziliśmy szczegóły tej inwestycji. Czy mieszkańcy powinni spodziewać się ograniczeń w ruchu albo utrudnień?

Gmina Łososina Dolna i powiat nowosądecki położą wspólnie kolejne kilkaset metrów chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 75, tuż obok lotniska. Jezdnia w tym miejscu zostanie poszerzona, a przy okazji robót drogowych budowlańcy wykonają także kanalizację deszczową.

Inwestycja została wyceniona na ponad milion złotych. Większą część tej kwoty stanowi dotacja gminy. Zakończenie prac obejmujących wykonanie ponad 720 metrów chodnika zostało zaplanowane na początek grudnia bieżącego roku, czyli stosunkowo szybko – o ile tylko warunki atmosferyczne pozwolą na sprawne przeprowadzenie remontu.

- Warto zwrócić uwagę, że chodnik budowany jest przy okazji większej inwestycji realizowanej przez powiat nowosądecki, tj. remontu drogi powiatowej Łososina Dolna – Tymowa w miejscowościach Michalczowa i Łososina Dolna – czytamy na stronie urzędu gminy. To potężna inwestycja powiatu, której cena wynosi ponad 5 milionów złotych (w tym dofinansowanie uzyskane w ramach rządowego funduszu rozwoju dróg).

Czytaj też: Niektórzy wątpili, że remont tej drogi w ogóle dojdzie do skutku. Wójt nie zwalnia tempa

Wójt gminy Andrzej Romanek docenił współpracę z powiatem nowosądeckim. – Gdyby nie było zrozumienia ze strony władz powiatowych, nie byłoby tej inwestycji, ale i wielu innych realizowanych na terenie naszej gminy przez samorząd powiatu nowosądeckiego. Cieszymy się, że powiat dostrzega potrzeby mieszkańców Łososiny Dolnej i uwzględnia je w swoich planach inwestycyjnych – komentuje inwestycję wójt.

- Remont drogi i budowa chodnika przyczynią się do poprawy komfortu i bezpieczeństwa użytkowników, a przede wszystkim pieszych. Droga będzie służyć nie tylko naszym mieszkańcom, ale i turystom – dodaje gospodarz gminy.

Wójt zwrócił uwagę na duże natężenie ruchu przy drodze krajowej nr 75. Niedaleko jest przecież lotnisko, przy którym często zatrzymują się turyści, którzy oglądają startujące i lądujące samoloty. Przy drodze znajduje się także Zakład Gospodarki Komunalnej, Spółdzielnia Sadownicza i sklepy. Mieszkańcy spacerują tędy i uprawiają nordic walking. Dlatego ta inwestycja jest tak ważna dla lokalnej społeczności. ([email protected], fot. UG Łososina Dolna)Dziękujemy za przesłanie błędu