Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 31 maja. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
17/07/2019 - 16:30

Ludzie bez serca! Wyrzucają swoje psy na ulice

Wraz z rozpoczęciem wakacji na ulicach miasta można spotkać coraz więcej pałętających się zwierząt. Jak mówi Beata Kożuch ze schroniska w Wielogłowach są to zazwyczaj prezenty świąteczne, których podczas wyjazdu właściciele nie mają gdzie zostawić.

Według  statystyk  dotyczących  porzuconych, bezpańskich zwierząt,  straż miejska od początku wakacji odłowiła 9 psów, 9 kotów i 4 ptaki. Jest to podobna liczba jak w zeszłym roku.

- Wszystkie odłowione zwierzęta oddawane są  do lekarza weterynarii, z którym urząd miasta ma podpisaną umowę. Lekarz bada zwierzę, oceniając jego stan zdrowia i określając, czy np. stwarza ono zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bądź jego stan wymaga hospitalizacji – wyjaśnia Wojciech Tyrkiel, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Nowym Sączu.

Zobacz także Nowy Sącz: oddanie schroniska dla zwierząt nawet miesiąc później

Do schroniska w Wielogłowach w tym roku trafiło 31 psów. Na początku poddawane są one 14 dniowej kwarantannie.

- Liczymy że w tym czasie odnajdzie się jego właściciel. Jednak zaledwie 10 proc. z nich jest odbierana, reszta zostaje wystawiona do adopcji - dodaje Beata Kożuch.

Zobacz też Nowy Sącz: kiedy zacznie działać schronisko dla bezdomnych zwierząt? [ZDJĘCIA]

Wakacje to czas odpoczynku, jednak wybierając się na urlop nie należy zapominać o naszych czworonożnych przyjaciołach. Może zamiast od razu pozbywać się zwierzęcia, lepiej rozważyć wyjazd w miejsca dostępne dla zwierząt.

Zofia Chomoncik ([email protected]), Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu