Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
31/05/2024 - 11:40

Machał rękami i wzywał pomocy. Dramatyczne sceny na Jeziorze Rożnowskim

Duża fala zalała pływające po Jeziorze Rożnowskim kajaki. Jeden z nich wywrócił się, a drugi, w którym znajdował się chłopiec z ojcem, nabierał wody. Aż strach pomyśleć, jak zakończyłaby się ta historia, gdyby nie szybka reakcja policjantów.


Te dramatyczne sceny rozegrały się w czwartkowe popołudnie na Jeziorze Rożnowskim. Około godziny szesnastej, młodszy aspirant Mateusz Ogar oraz aspirant Michał Nidecki zostali zaalarmowani o kajakarzach, którzy potrzebują pilnej pomocy.

Zobacz też Rodzina Wójcików chce godnie żyć. Pomóżmy im spełnić marzenie

Funkcjonariusze natychmiast popłynęli we wskazane miejsce, gdzie zauważyli mężczyznę w wodzie, który machał rękami i wzywał pomocy. Obok w kajaku, który nabierał wody, znajdował się drugi mężczyzna wraz z dzieckiem. Policjanci wyciągnęli 29-latka z wody, a z zalanego kajaku 11-letniego chłopca oraz jego 32-letniego ojca.

- Według relacji mężczyzn, kajaki zalała fala, która wywróciła jeden z nich, jednocześnie zalewając drugi. Osoby były mocno wyziębione i roztrzęsione. Na szczęście nie potrzebowały pomocy medycznej. Policjanci okryli ich kocami termicznymi i pomogli się osuszyć i uspokoić - informują małopolscy policjanci. ([email protected] Fot. KWP Kraków)Dziękujemy za przesłanie błędu