Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 18 września. Imieniny: Ireny, Irminy, Stanisława
04/12/2019 - 12:45

Mają galowe mundury i dzień wolny od pracy. Barbórkę świętują w Krynicy!

Barbórkę obchodzą dziś nie tylko górnicy węgla. Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. także świętuje! Osoby dbające o jakość wydobywanych wód mineralnych w uzdrowisku mają galowe mundury i dzień wolny od pracy!

Nie wszyscy wiedzą, że Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A. 4 grudnia świętuje Barbórkę. Osoby dbające o jakość wydobywanych wód mineralnych w uzdrowisku mają galowe mundury i dzień wolny od pracy!

Albowiem Barbórka jest świętem nie tylko górników, gazowników czy nafciarzy. Jest dniem świątecznym wszystkich osób, dzięki którym czerpiemy z bogactw ziemi. 

A bogactwem ziemi krynickiej są przede wszystkim wody mineralne, znane i cenione od wieków. Charakteryzują się bogactwem związków i substancji, pozytywnie wpływających na funkcjonowanie organizmu człowieka. Ich działanie lecznicze udowodniono długoletnią obserwacją, a w miarę postępu nauk medycznych wielostronnymi badaniami fizykochemicznymi i klinicznymi.

Na obszarze administracyjnym uzdrowiska Krynica-Zdrój znajdują się 23 ujęcia wody, z tego 7 ujęć („Zdrój Główny”, „Słotwinka”, „Jan”, „Józef”, „Mieczysław”, „Tadeusz”, „Zuber „) stosuje się do kuracji pitnej (krenoterapii) lub używa do produkcji wody butelkowanej.

Pozostałe ujęcia dostarczają wody mineralne do leczenia wziewnego (inhalacje) oraz zabiegów w postaci kąpieli mineralnych kwasowęglowych.

(MK) fot. UK-Ż

Żródło: własne, UK-ŻDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe