Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
19/12/2018 - 20:20

Małgorzata Belska: Monitorujemy sytuację w sądeckich szkołach i przedszkolach

Wydział Edukacji w Nowym Sączu cały czas monitoruje sytuację w szkołach w związku z ogólnopolskim protestem nauczycieli. Nowa dyrektor Małgorzata Belska informuje, że nie ma na razie powodów do niepokojów.

Szkoły i przedszkola w Nowym Sączu pracują normalnie. Odmienna sytuacja jest w wielu miastach Polski, gdzie nauczyciele oddolnie przystąpili do ogólnopolskiego protestu żądając podwyżek. Ta grupa zawodowa domaga się między innymi zwiększenia zarobków o tysiąc złotych. Nauczyciele, którzy przystąpili do protestu poszli na zwolnienia lekarskie.

W Nowym Sączu, jak zapewnia nowa szefowa Wydziału Edukacji Urzędu Miasta nie ma powodów do niepokojów.

- Pozbieraliśmy informacje ze szkół i przedszkoli - mówi Małgorzata Belska. - Nie mamy żadnych niepokojących sygnałów, aby nauczyciele szli masowo na zwolnienia lekarskie. Nic nie zaniepokoiło dyrektorów placówek oświatowych podlegających pod Wydział Edukacji UM. Poprosiliśmy jednak dyrektorów o natychmiastowe informacje, gdyby cokolwiek działo się w tym temacie.

Do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej nauczycieli dołączył się także Związek Nauczycielstwa Polskiego. Związkowcy zachęcają nauczycieli  do troski o swoje zdrowie i proszą rodziców o wyrozumiałość. Jak informuje ZNP na swojej stronie internetowej jest to protest o lepszą szkołę. Według związkowców zarobki nauczycieli zaczynają sie od 1751 złotych netto. W związku z tym pensje nauczycieli muszą wzrosnąć.

[email protected], źródło: własne, ZNP, Fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu