Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
24/08/2013 - 08:00

Małgorzata Bieniek Strączek: Kobiety są piękne!

Z wykształcenia architekt, z pasji malarka. Małgorzata Bieniek Strączek – Maggie Piu, mieszka i pracuje w Krakowie, ale z sentymentem wraca w rodzinne strony na Sądecczyznę. Zwłaszcza do Rytra, gdzie spędziła dzieciństwo i gdzie znajduje się jej rodzinny dom.
 Pani Małgorzata urodziła się w Krynicy, a dzieciństwo spędziła w Rytrze. Jej ojciec – Zygmunt Bieniek, był znanym rzeźbiarzem, autorem między innymi tła wnęki i zasłony „Ukrzyżowania” do ołtarza głównego w Bazylice św. Małgorzaty w Nowym Sączu, zaś mama wieloletnią dyrektor Szkoły Podstawowej w Rytrze. Artystą był także nieżyjący już brat pani Małgorzaty – Jakub. - Po maturze wyjechałam do Krakowa, tam skończyłam studia na wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej. W tym zawodzie pracowałam dość krótko. Teraz w Krakowie mam dom i rodzinę. Tu maluję, tworzę i wychowuję troje dzieci – mówi.
Przeszłość artystyczna pani Małgorzaty to 30 wystaw między innymi w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, czy Lublinie. Pierwsza była natomiast w Starym Sączu. – Miałam wtedy 17 lat – wspomina.
Maggie Piu maluje, pisze, projektuje wnętrza. Jej malarstwo jest wyraźnie inspirowane modą. Bohaterkami obrazów są kobiety w bogato zdobionych strojach. Dlaczego? – Wiele osób zadaje mi to pytanie i zawsze odpowiadam to samo: nie wiem. Po prostu siadam i maluję. Mam to niesamowite szczęście, że mogę łączyć pasję z zawodem – tłumaczy.
Obecnie prace pani Małgorzaty można podziwiać we Włocławku, a wkrótce w Cieszynie. W przyszłym roku artystka zamierza zaprosić na swoją wystawę do Nowego Sącza. – Będzie to taka podróż sentymentalna, którą będę chciała uczcić także mojego tatę – mówi.
O tym co dzieje się w życiu artystki można przeczytać na blogu: www.malgorzatabieniek.blogspot.com

(KB)
Fot. JB


Dziękujemy za przesłanie błędu