Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
29/11/2014 - 17:00

Mamy sądeczan we władzach województwa: Leszek Zegzda i Urszula Nowogórska

Marek Sowa - marszałek, Wojciech Kozak i Stanisław Sorys - wicemarszałkowie, Leszek Zegzda i Jacek Krupa - członkowie zarządu. To nowy skład zarządu województwa małopolskiego. Prace sejmiku będzie organizować przewodnicząca Urszula Nowogórska z PSL, która pełniła już tę funkcję w latach 2006 - 2007.
Zakończyła się pierwsza sesja Sejmiku Województwa Małopolskiego V kadencji. Na sali obrad byli obecni wszyscy wybrani na radnych w listopadowych wyborach. Nowi radni otrzymali mandaty, złożyli ślubowanie, wybrali przewodniczącą sejmiku oraz wiceprzewodniczących. Prace sejmiku będzie organizować przewodnicząca Urszula Nowogórska z PSL. Wiceprzewodniczącymi zostali Zdzisław Filip (PiS), Kazimierz Barczyk (PO) i Grzegorz Lipiec (PO).

- Mam nadzieję, że jest to początek dobrej współpracy. Bardzo dziękuję za wszystkie oddane na mnie głosy. Swoją pracę postaram się wypełniać rzetelnie i sumiennie. Jesteśmy tu po to, aby dbać o rozwój naszej małej ojczyzny. Liczę na owocną współpracę dla dobra całej Małopolski - mówiła tuż po wyborze Urszula Nowogórska.

W głosowaniu tajnym radni Sejmiku Województwa Małopolskiego zdecydowali, że Marek Sowa – dotychczasowy Marszałek Województwa Małopolskiego - obejmie tę funkcję również w kolejnej kadencji. - Dziękuję za to głosowanie. Dla każdej osoby i każdego polityka potwierdzenie, że to co robi ma poparcie to niezwykle ważne chwile - mówił chwilę po ogłoszeniu wyników głosowania marszałek Marek Sowa.

Marek Sowa - marszałek, Wojciech Kozak i Stanisław Sorys - wicemarszałkowie, Leszek Zegzda i Jacek Krupa - członkowie zarządu. To nowy skład zarządu województwa małopolskiego.

To druga kadencja Marka Sowy na stanowisku marszałka Małopolski. Także Wojciech Kozak sprawował już funkcję wicemarszałka w poprzedniej kadencji. Stanisław Sorys, nowy wicemarszałek, był do tej pory członkiem zarządu. Na zajmowanym stanowisku pozostaje też Jacek Krupa. Natomiast Leszek Zegzda wraca po czterech latach przerwy do zarządu – w latach 2007-2010 Zegzda był wicemarszałkiem Małopolski.

Marszałek województwa jest wybierany bezwzględną większością głosów, w głosowaniu tajnym. Wicemarszałków oraz członków zarządu sejmik wybiera na wniosek marszałka, zwykłą większością głosów, w obecności przynajmniej połowy ustawowego składu sejmiku, w głosowaniu tajnym.

Mieszkańcy Małopolski w wyborach 16 listopada zdecydowali, że 17 miejsc w małopolskim sejmiku zajmą radni Prawa i Sprawiedliwości, 14 mandatów zdobyła Platforma Obywatelska a 8 Polskie Stronnictwo Ludowe.

(opr.jg) źródło i fot. UMWM

***
Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego V kadencji (alfabetycznie):
Kazimierz Barczyk (PO),
Stanisław Barnaś (PSL)
Grzegorz Biedroń (PiS)
Roman Ciepiela (PO)
Adam Domagała (PSL)
Jan Duda (PiS)
Barbara Dziwisz (PO)
Jadwiga Emilewicz (PiS)
Jerzy Fedorowicz (PO)
Zdzisław Filip (PiS)
Wojciech Grzeszek (PiS)
Marek Haber(PO)
Jan Hamerski (PiS)
Wojciech Kozak (PSL)
Witold Kozłowski (PiS)
Stanisław Kracik (PO)
Jacek Krupa (PO)
Adam Kwaśniak (PSL)
Grzegorz Lipiec (PO)
Bolesław Łączyński (PO)
Urszula Nowogórska (PSL)
Stanisław Pasoń (PSL)
Anna Pieczarka (PiS)
Małgorzata Radwan-Ballada (PO)
Urszula Rusecka (PiS)
Maria Siuda (PO)
Wojciech Skruch (PiS)
Łukasz Smółka (PiS)
Bogusław Sonik (PO)
Stanisław Sorys (PSL)
Jacek Soska (PSL)
Marek Sowa (PO)
Rafał Stuglik (PiS)
Józefa Szczurek-Żelazko (PiS)
Jarosław Szlachetka (PiS)
Paweł Śliwa (PiS)
Marek Wierzba (PiS)
Andrzej Wójcik (PiS)
Leszek Zegzda (PO)

 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)