Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
20/01/2020 - 14:30

Marek H., znachor z Nowego Sącza, nie żyje. Zmarł w szpitalnym więzieniu

W szpitalnym więzieniu w Krakowie przy ulicy Montelupich zmarł znany sądecki znachor Marek H., który odsiadywał karę 3,5 roku więzienia za przyczynienie się do śmierci Madzi z Brzeznej. Jak poinformowała nas kpt. Anna Czajczyk, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Krakowie, mężczyzna miał 72 lata. W więzieniu miał spędzić jeszcze rok i dziesięć miesięcy.

Marek H. trafił przed sąd z powodu śmierci półrocznej Madzi z Brzeznej, która zmarła w kwietniu 2014 roku. Przyczyną zgonu było wygłodzenie. Dziewczynka w chwili śmierci ważyła jedynie 3,6 kilograma. Znachor został oskarżony o sprawstwo kierownicze, które doprowadziło do nieumyślnego spowodowania przez rodziców Madzi śmierci ich córeczki. Potem okazało się jeszcze, że znachor bez uprawnień świadczył też wielu różnym osobom usługi medyczne, za co dostał przynajmniej 60 tys. zł.

Zobacz też Znachor z Nowego Sącza odsiedzi resztę wyroku. Tak zdecydował sąd okręgowy

Marek H. przez długi czas po śmierci półrocznej Madzi pozostawał na wolności. W lutym 2017 roku sąd skazał go na karę ponad trzech lat więzienia. Wyrok nie był prawomocny, dlatego obrońcy Marka H. złożyli apelację.

Końcem listopada 2017 roku w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu odbyła się pierwsza rozprawa, na której „znachor” nie pojawił się z powodu złego stanu zdrowia. W grudniu sąd ponownie odroczył rozprawę. 20 czerwca 2018 roku, wciąż pod nieobecność oskarżonego, Sąd Okręgowy na niejawnym posiedzeniu wydał wiążący wyrok.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. arch. Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu