Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 stycznia. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
11/06/2019 - 18:45

Matko z córką! Toż to asfalt się topi [ZDJĘCIA]

Jest tak gorąco, że na wielu miejskich ulicach przybywa lawinowo dziur i głębokich odcisków opon. Żar z nieba jest taki, że asfalt się topi…

- Do zniszczenia skorupy ziemskiej przyczyniają się też zwierzęta kopytne. W tym kobiety na szpilkach – tymi wieściami uraczył kiedyś moją klasę nasz nauczyciel od geografii, którego wypowiedzi pilnie notowaliśmy, bo były świetnym – wygodniejszym do wykorzystania – narzędziem do nauki. Raz zauważył, że notujemy tak pilnie na lekcji o erozji skorupy ziemskiej, że aż bezkrytycznie i pozwolił sobie na wyżej cytowany żart.

Co to ma do upału i asfaltu? Paniom na szpilkach radzimy zmianę obuwia. Jest tak gorąco, że topi się asfalt. Dziś na ulicy Gurgacza widziałam kobietę, która skacząc na jednej nodze wyciągała obcas, który utknął w jezdni. Po kołach cięższych pojazdów zostają w nawierzchni głębokie bruzdy.

Zobacz też: Dlaczego nie działała fontanna na sądeckim rynku

Na szczęście jak nam to wyjaśnili drogowcy zagadnięci o to, czy na miasto wyjadą polewaczki z zimną wodą, problem ten dotyczy jedynie ulic, gdzie jest jeszcze stary rodzaj asfaltu. Ponoć masy bitumiczne wylewane obecnie są "upałoodporne".

To dobre wieści, bo wyobraźcie sobie przy tym morderczym upale, jak ulice wieczorem – gdzie ledwo kończy się dzienny zaduch – polewane są wodą. Aż strach pomyśleć jak śmierdziałoby w okolicy.

ES [email protected] Fot.: ES

Matko z córką! Toż to asfalt się topi [ZDJĘCIA]
Jest tak gorąco, że na wielu miejskich ulicach przybywa lawinowo dziur i docisków opon. Żar z nieba jest taki, że asfalt się topi…


Dziękujemy za przesłanie błędu