Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 21 stycznia. Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
24/10/2012 - 08:16

Mąż i teściowa–wyroki podtrzymane, wobec księdza postępowanie umorzone

We wtorek odbyła się rozprawa apelacyjna w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu w głośnej sprawie znęcania się męża nad żoną w gminie Łukowica, w powicie limanowskim. Na ławie oskarżonych zasiadły trzy osoby: mąż pokrzywdzonej, jej teściowa i brat męża, który jest księdzem.
Zobacz: Zaprzęgał żonę do pługa. Dostał osiem miesięcy w zawieszeniu...

Zgodnie z wyrokiem, który zapadł wczoraj przed Sądem Okręgowym w Nowym Sączu, ksiądz nie znęcał się nad swoją bratową, ale ją znieważał. Z uwagi jednak na przedawnienie karalności tego ostatniego czynu, postępowanie zostało umorzone.

Sąd Okręgowy podtrzymał jednocześnie wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie męża pokrzywdzonej Antoniego B. i jej teściowej Emilii B.

Antoni B. był oskarżony o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją żoną oraz bezprawne przywłaszczenie sobie renty żony. O tego ostatniego zarzutu został uniewinniony. Sąd skazał go na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności w warunkowym zawieszeniu na dwuletni okres próby oraz karę grzywny w kwocie 600 zł. Emilia B. miała znęcać się nad swoją synową. 84-letnia kobieta została skazana na sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwuletni okres próby i karę grzywny w wysokości 200 zł.

W stosunku do Antoniego B. i Emilii B. sąd skrócił okres w ciągu, którego mieli znęcać się nad pokrzywdzoną. Wyrok jest prawomocny.

Sprawa była prowadzona z wyłączeniem jawności.

Czytaj: Szykuje się apelacja w sprawie znęcania się męża nad żoną

(MIGA, MC)

Fot. Na zdjęciu ekipa telewizji Polsat, która została zaatakowana przez brata męża poszkodowanej. Kadr z filmu umieszczonego na Youtube.com przez reportera portalu Limanowa.in.Dziękujemy za przesłanie błędu