Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 czerwca. Imieniny: Aliny, Anety, Benona
30/07/2023 - 07:30

Meble, naczynia, sprzęt… Ogień zabrał im wszystko. Rodzina z Jazowska potrzebuje pomocy

Pożar w jednej chwili pozbawił ich dorobku całego życia. Rodzina Bierytów z Jazowska potrzebuje naszej pomocy. Meble, naczynia, sprzęt AGD - potrzebne jest niemal wszystko. Specjalną zbiórkę organizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku.

Pomoc dla rodziny z Jazowska

To były dramatyczne chwile. 19 lipca w Jazowsku, w domu, gdzie od lat mieszkała rodzina Bierytów wybuchł pożar. Osoby, które w tym czasie przebywały w środku, bezpiecznie opuściły budynek i wezwały pomoc. Ogień rozprzestrzeniał się w błyskawicznym tempie i z każdą kolejną minutą obejmował kolejne obszary. 

Strażacy szybko dotarli na miejsce. Niestety, niewiele udało się uratować. Wszystko spłonęło niemal doszczętnie - ubrania, przedmioty użytku codziennego, pamiątki rodzinne, zdjęcia, instrumenty. Nie ocalało prawie nic.

Bardzo szybko uruchomiona została zrzutka, gdzie można wpłacać pieniądze potrzebne do odbudowy domu. 

- Ten dom był dorobkiem życia moich rodziców. Owocem ciężkiej pracy mojego taty, który własnymi rękami przeprowadził wszystkie remonty. Tu wychowałem się ja i trójka mojego młodszego rodzeństwa. W tym domu razem z babcią, dziadkiem oraz całą rodziną przeżywaliśmy wszystkie nasze radości i smutki. W tym domu świętowaliśmy, muzykowaliśmy, gościliśmy naszych przyjaciół - napisał pan Mateusz Bieryt, który uruchomił zrzutkę.

Zbiórka na rzecz rodziny z Jazowska

Każdy z nas może pomóc mieszkającym w tamtym miejscu rodzinom, przekazując im różnego rodzaju przedmioty i sprzęty niezbędne do codziennego funkcjonowania. Mile widziane są m.in.:

  • meble: łóżka, stoły, krzesła
  • pościel, koce, ręczniki
  • naczynia kuchenne, garnki, sztućce itp.
  • sprzęt AGD, w tym lodówki, pralki, żelazka

Zbiórkę organizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Łącku. Skontaktować można się z nim pod numerem telefonu - 18 41 40 735. ([email protected], fot.: Zrzutka)Dziękujemy za przesłanie błędu