Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 24 maja. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
20/01/2018 - 06:50

Memy i zadyma na Twitterze o Koguta. Będzie rozłam w PiS?

Po tym jak senatorowie nie wyrazili zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Stanisława Koguta, wśród polityków zawrzało. Do komentowania wyników tajnego głosowania ruszyli na Twitterze i politycy PiS i politycy opozycji. Niektórzy, tak jak Paweł Kukiz, nie przebierali w słowach.

Choć Jarosław Kaczyński rekomendował poparcie wniosku prokuratury w sprawie wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Stanisława Koguta , to jednak zdominowany przez polityków prawicy Senat, zdecydował inaczej. Czy szykuje się rozłam w PiS?  Niektórzy politycy rządzącej partii nie kryli swojego oburzenia z powodu wyniku głosowania.

Czytaj też Już wiadomo. Senator Kogut nie trafi do aresztu. Pozostanie na wolności

- Muszę powiedzieć, ze z senatorami PiS spotkałem się jeszcze przed głosowaniem. Byłem przekonany, ze dojdzie do uchwalenia takiej uchwały, która pozwoli na zatrzymanie senatora Koguta – mówił dziennikarzom na gorąco, tuż po głosowaniu marszałek Karczewski.

Na Twitterze Karczewski napisał, że jest  „rozczarowany" decyzją. Aby uchylić immunitet senatorowi Kogutowi potrzeba było jeszcze dziewiętnastu głosów. 

Czytaj też Czy aż tak się boi? Kogut źle się poczuł. Przerwali obrady senatu  

Swojego oburzenia nie krył także wicemarszałek senatu – Adam Bielan.

Na Twitterze  pojawił się również  komentarz rzeczniczki klubu PiS Beaty Mazurek.

Co na to opozycja? Stanisław Neuman z Platformy Obywatelskiej wyraźnie sobie pokpiwa.

Najbardziej bezpardonowy jest Paweł Kukiz, który "sprawę Koguta komentuje na Facebooku.

Internauci decyzję senatorów w sprawie wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie Stanisława Koguta komentują po swojemu. za pomocą memów.

Senator kogut zmieni polityczne otoczenie?

Co o wynikach głosowania w Senacie mówi Jarosław Kaczyński? Na razie milczy, jednak rzeczniczka  PiS Beata Mazurek zapowiedziała, że prezes ugrupowania wystosuje w tej sprawie list do członków partii.

Przypomnijmy, że w grudniu CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym między innymi syna senatora Stanisława Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym.

Czytaj też Syn senatora Koguta trafi za kraty? Jest już wniosek prokuratury o areszt

Prezesem fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również senatorowi, który miał wziąć 1,2 mln łapówki.

Czytaj też Czym zajmuje się fundacja ze Stróż senatora Koguta? Zatrudnia ponad 200 osób.

[email protected] fot. print screen YouTube, TwitterDziękujemy za przesłanie błędu