Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
15/09/2020 - 14:15

Metalowe serce pełne zakrętek. Strażacy z Korzennej zebrali już prawie 900 kg!

Kilka dni temu minął równy miesiąc od momentu zamontowania metalowego serca na nakrętki pod remizą OSP w Korzennej. Dzięki akcji strażaków udało się zebrać prawie 900 kilogramów kolorowych zakrętek. A wszystko po to, by pomóc Kubie, który walczy z chorobą prowadzącą do zaniku mięśni.

Akcja strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Choć początkowo nakrętki zbierali sami strażacy, z biegiem czasu coraz więcej mieszkańców i właścicieli lokalnych firm zaczęło dorzucać swoje zakrętki w ogromnych ilościach. Dzięki nim ogromne metalowe serce, które stoi przed wejściem do remizy, zapełnia się w imponującym tempie.

Celem akcji jest wsparcie 15-letniego Kuby, który od lat zmaga się z dystrofią mięśniową – chorobą genetyczną, która prowadzi do zaniku mięśni. Po usłyszeniu diagnozy chłopiec musiał przewartościować wszystkie swoje plany na przyszłość. Pomóc Kubie może kosztowne leczenie. Strażacy z Korzennej znaleźli sposób na to, jak zebrać pieniądze.

Do 12 września udało się zebrać dokładnie 864 kilogramy plastikowych zakrętek. Strażaków wspiera wiele osób prywatnych i firm, które przywożą po kilkadziesiąt kilogramów kolorowych nakrętek. Kilka dni temu metalowe serce zostało opróżnione, a zakrętki w wielkich workach zostały załadowane na samochód dostawczy. Przyszedł czas, aby wszystkie oddać, a pozyskane w ten sposób pieniądze przeznaczyć na leczenie Kuby.

Czytaj też: Zbieranie plastikowych zakrętek. Czy to w ogóle ma sens?

Niektórzy wątpią w to, że zbieranie nakrętek rzeczywiście może komuś pomóc. Jak to działa? Nakrętki ze sklepów i innych miejsc, w których można je oddać, trafiają do podmiotów, które zajmują się ich magazynowaniem w ilościach rzędu kilku ton. Następnie informują firmy recyklingowe o możliwości ich odebrania. Firmy płacą za zakrętki, a pieniądze za ich sprzedaż w całości przeznaczane są dla chorych.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wspomagają naszą akcję – czytamy wypowiedź strażaków w mediach społecznościowych. – Zbieranie nakrętek trwa nadal. Dziękujemy i prosimy o więcej! (k.kos@sadeczanin.info, fot. OSP Korzenna, Facebook.com)Dziękujemy za przesłanie błędu