Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lutego. Imieniny: Andrzeja, Mariusza, Weroniki
19/10/2022 - 13:25

Miał zaledwie 27 lat. Zginął w tragicznym wypadku w Cieniawie [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Cieniawy są wstrząśnięci tragedią, która we wtorkowy wieczór wydarzyła się w ich miejscowości. W wypadku zginął 27-latek, który poruszając się na motocyklu, zderzył się z koparką. Mieszkańcy podkreślają, że to nie pierwszy tragiczny wypadek w ich wiosce.

Policjanci z Grybowa wspólnie z prokuratorem wyjaśniają przyczyny i okoliczności dramatycznego wypadku, który we wtorkowy wieczór, po godzinie osiemnastej, wydarzył się na drodze krajowej 28 w Cieniawie. Tak jak już informowaliśmy, motocyklista zderzył się z koparką.

Zobacz też Tragiczny wypadek na DK-28 w Cieniawie. Bardzo długo reanimowali motocyklistę [ZDJĘCIA]

Motocyklem kierował 27-letni mieszkaniec województwa podkarpackiego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na łuku drogi, zjechał na przeciwległy pas jezdni i uderzył w jadącą z przeciwnego kierunku koparkę.

Jak zwykle w tego typu zdarzeniach bywa, w wypadku ucierpiał kierowca jednośladu. Mężczyzna był nieprzytomny i nie oddychał. Strażacy i ratownicy medyczni bardzo długo go reanimowali. Tuż obok miejsca wypadku wylądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał przetransportować ciężko rannego 27-latka do szpitala. Niestety mimo reanimacji jego życia nie udało się uratować i latająca karetka odleciała bez pacjenta. Kierujący koparką był trzeźwy. Nie odniósł żadnych obrażeń.

- Przez wiele godzin, na miejscu prokurator Prokuratury Rejonowej w Gorlicach, policjanci z Zespołu Wypadkowego Wydziału Ruchu Drogowego oraz biegły sądowy z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych prowadzili oględziny. Na czas wykonywanych czynności, droga krajowa nr 28 w Cieniawie była całkowicie zablokowana. Zorganizowany został objazd, na który kierowali policjanci – informuje kom. Justyna Basiaga z Komedy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zobacz też Wypadek w Tęgoborzy na Juście. Przewróciła się przyczepa ze złomem [ZDJĘCIA]

Wszystkie czynności wykonane na miejscu wypadku przez policjantów, opinia biegłego oraz prowadzone w tej sprawie śledztwo, pozwolą dokładnie wyjaśnić okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku.

- Niestety za kierownicą wystarczy zaledwie chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Pamiętajmy, że przepisy ruchu drogowego, znaki drogowe, ograniczenia prędkości są po to, by się do nich stosować dla bezpieczeństwa swojego i innych – przestrzega policjantka.

Zobacz też Wypadek na drodze krajowej 28. Samochód zderzył się z traktorem, są ranni 

Mieszkańcy Cieniawy podkreślają, że to nie pierwszy tragiczny wypadek w ich wiosce. Kierowcy poruszają się na tym odcinku drogi z ogromną prędkością. 

- Zarówno w dzień, jak i w nocy, słychać pisk opon i silniki poruszających się z wielką prędkością samochodów i motocykli. Niektórzy kierowcy pędzą tutaj nawet ponad 100 km/h. Myślą, że jak jest prosty odcinek drogi to można nacisnąć na gaz. W tym miejscu przydałby się fotoradar, może wtedy byłoby bezpieczniej - powiedział nam jeden z mieszkańców Cieniawy. 

Zobacz też Tragedia przed samymi świętami. Zmarł mężczyzna potrącony przez samochód

 Na krajówce w Cieniawie ciągle dochodzi do wypadków. Już wiele razy na tej drodze ktoś zginął. W 2019 roku tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia też doszło do tragedii. Samochód potrącił mężczyznę. Niestety jego życia nie udało się uratować. Zmarł w szpitalu. ([email protected] Fot. PSP Nowy Sącz, OSP Cieniawa, 112malopolska.pl, Patrol 998 - Małopolska)

Miał zaledwie 27 lat. Zginął w tragicznym wypadku w Cieniawie
Mieszkańcy Cieniawy są wstrząśnięci tragedią, która we wtorkowy wieczór wydarzyła się w ich miejscowości. W wypadku zginął 27-latek, który poruszając się na motocyklu, zderzył się z koparką. Mieszkańcy podkreślają, że to nie pierwszy tragiczny wypadek w ich wiosce.


Dziękujemy za przesłanie błędu