Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
21/11/2019 - 01:40

Miała być przeprowadzka, ale na razie MOPS zostaje przy Żywieckiej

Zapowiadało się na to, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zmieni lokalizację. Miasto szukało innego budynku, jednak na chwilę obecną zadecydowano, że urzędnicy pozostaną przy ulicy Żywieckiej, lecz wynegocjowano z właścicielem obiektu lepsze warunki.

Informacje o planowanej przeprowadzce potwierdził nam wiceprezydent. - Miasto wypowiedziało umowę, a powodem tego była chęć zmniejszenia kosztów. Ponadto ówczesny okres wypowiedzenia był bardzo długi, stąd zależało nam na jego skróceniu - wyjaśnił Artur Bochenek w rozmowie z "Sadeczanin.info".

- Rozpuściliśmy wici po Nowym Sączu, że szukamy budynku, który pomieściłby około 120 urzędników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ważnym było, że muszą tam być spełnione pewne przesłanki, jak osobne pokoje psychoterapeutyczne i tym podobne specjalistyczne wymagania - dodał zastępca prezydenta.

Pomimo tego, że umowa została wypowiedziana, to nie udało się znaleźć odpowiedniego obiektu na nową siedzibę MOPS. - Wypowiedzenie aktualnej umowy skutkowało na koniec roku. W związku z tym porozmawialiśmy z właścicielami budynku i udało nam się wynegocjować stawkę o złotówkę taniej za metr kwadratowy miesięcznie - dodał Bochenek.

Wiceprezydent zaznaczył, że przy ponad 1200 metrach powierzchni budynku oszczędność jest znacząca.

Nowa umowa została podpisana bezterminowo i zawiera również krótszy, bo dwumiesięczny okres jej wypowiedzenia. - Umowa obowiązywać będzie do czasu, aż nie znajdziemy na siedzibę MOPS-u czegoś bardziej odpowiedniego - podsumował zastępca prezydenta Nowego Sącza.

(MŚ)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020