Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 24 czerwca. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
16/04/2018 - 15:35

Miasteczko Ruchu Drogowego w Korzennej już otwarte. Kto je testował?

Miasteczko Ruchu Drogowego w Korzennej zostało oficjalnie otwarte. Dzieci i młodzież mogą już korzystać z obiektu, który posłuży im do zabawy i nauki.

W Korzennej uroczyście otwarto Miasteczko Ruchu Drogowego, które będzie służyć dzieciom i młodzieży. Inwestycja kosztowała 400 tysięcy złotych.

- Miasteczko rowerowe jest przykładem łączenia przyjemnego z pożytecznym, a więc zabawy i nauki. Już przed otwarciem zaobserwowaliśmy, że kilkadziesiąt osób codziennie korzystało z tego obiektu. Dzisiaj jest oficjalne otwarcie tego miasteczka, ale wykonane i odebrane było już w ubiegłym roku. Cieszę się bardzo, bo tutaj będą się odbywały różnego rodzaju konkursy, zajęcia i pikniki – mówi wójt Leszek Skowron.  

Zobacz też W Korzennej chcą mieć ronda i skrzyżowania ze światłami

Nowoczesne Miasteczko Ruchu Drogowego znajduje się na placu położonym przy zespole szkół w Korzennej. Teren jest ogrodzony, oświetlony i monitorowany. Dzieci  i młodzież będą uczyć się tam bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Jest to również doskonałe miejsce, aby właściwie przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

Nowo wybudowane miasteczko zawiera jedno i dwukierunkowe jezdnie o długości 200 metrów, a także chodniki dla pieszych. Ponadto jest aż 11 skrzyżowań, wśród których jest rondo, dwa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, skrzyżowania równorzędne oraz drogi z pierwszeństwem przejazdu. Projektanci nie zapomnieli również o znakach pionowych i poziomych.

Zobacz też W Korzennej ruszyła budowa nowego miasteczka rowerowego

W uroczystości wzięli udział parlamentarzyści, samorządowcy, jak również przedstawiciele oświaty i mieszkańcy gminy Korzenna.

RG [email protected] Fot. RG

Miasteczko Ruchu Drogowego w Korzennej już otwarte. Kto je testował?

Miasteczko Ruchu Drogowego w Korzennej zostało oficjalnie otwarte. Dzieci i młodzież mogą już korzystać z obiektu, który posłuży im do zabawy i nauki.
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach