Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 16 stycznia. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
12/10/2018 - 11:05

Miasto pod opieką Matki Bożej Krynickich Zdrojów. Sprawa w Watykanie

Środowiska duchowne wszystkich krynickich parafii wnioskowały o ustanowienie Matki Bożej z Góry Parkowej patronką miasta. Wniosek w maju zaakceptowała Rada Miasta, następnie została wszczęta procedura Kościoła. W najbliższym czasie uchwała dotrze do Watykanu, gdzie zostanie rozpatrzona przez Ojca Świętego Franciszka.

Wiosną tego roku  radni Krynicy-Zdroju jednomyślnie  podjęli decyzję o ustanowieniu Matki Bożej Krynickich Zdrojów patronką uzdrowiska. Odtąd uruchomiona została procedura leżąca w gestii najwyższych władz Kościoła.

- Dzięki  uchwale  przyjętej przez Radę Miasta jesteśmy  w ¾  na  drodze  do ostatecznego ustanowienia patronatu Matki Bożej. – mówi ks. dziekan Bogusław Skotarek, proboszcz parafii zdrojowej. - Ks. biskup Andrzej Jeż, ordynariusz tarnowski przedstawił już  sprawę na sesji plenarnej Episkopatu Polski, na której wszyscy biskupi jednogłośnie byli za tą uchwałą.  Teraz jest ona na etapie nuncjatury w Warszawie, najprawdopodobniej w najbliższym czasie dotrze do Watykanu, do Ojca Świętego Franciszka”

Ustanowieniem Matki Bożej z Góry Parkowej patronką miasta i uzdrowiska zainteresowani są nie tylko są mieszkańcy, ale i turyści oraz kuracjusze, którzy tłumnie przybywają do leśnego sanktuarium.

W sobotę, 27 października o godz. 11  odbędzie cykl wydarzeń duchowych, związanych z ustanowieniem patronatu Matki Bożej Krynickich Zdrojów. Rozpocznie je msza święta w Kościele Zdrojowym. Następnie w Pijalni odprawiona zostanie modlitwa ekumeniczna, dziękczynna za opiekę Matki Bożej od 1865 roku.

(MKA) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu