Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
06/01/2019 - 07:30

Michał Szczygieł śpiewał, strongman Kowal prężył muskuły. Robili to dla Natalii

Artyści, sportowcy, wolontariusze, którzy zbierali pieniądze do puszek... i tłum ludzi, którzy przyszli na koncert ruszyli z pomocą Natalii Gawęckiej samotnie wychowującej 8-letnią córkę która w pożarze straciła dach nad głową i jedyne źródło utrzymania. Krynicka Pijalnia Główna, gdzie odbyła się charytatywna impreza wypełniła się dobrem i pozytywną energią.

Dla Natalii Gawęckiej ten koncert był wielką radością, chwilą, kiedy mogła uciec, choć na chwilę od smutku po tragedii, jaka ją spotkała.

- Jestem wszystkim ogromnie wdzięczna za pomoc tym wszystkim, którzy wspierają mnie w odbudowie mojego domu. Wierzę, że dobro zwycięża  - mówiła wzruszona Natalia.

- Wspieram tę imprezę, żeby Natalia mogła odbudować dom, który spłonął. Grałem w piłkę, żeby ją wesprzeć. Mam nadzieję, że uzbiera potrzebną kwotę. Od wielu lat pomagam, bo sprawia mi to przyjemność, mam nadzieję, że długo jeszcze będę to robił - wyznaje strongman Tomasz Kowal.

Pomagamy, bo tak należy. Każdy z nas mógłby znaleźć się w podobnych okolicznościach, a Iga jest naszą koleżanką, tańczy razem z nami w formacji „Funky Dolls”. – mówią małe wolontariuszki, które do puszek zbierały datki na odbudowę domu koleżanki.

-  Z prostego powodu pomagam. Dobro zawsze powraca. O tragedii Natalii dowiedziałem się z mediów, a na drugi dzień dostałem telefon, czy mógłbym wesprzeć aukcję. – dodaje Kordian Cieślik, gwiazda disco-polo.

- Pani Natalia straciła wszystko co miała, w ciągu jednej chwili. Warto pomagać, bo nigdy nie wiadomo, kiedy my sami będziemy potrzebować wsparcia innych, a dobro powraca. – uważa Marta Słaby, wójt Gminy Łabowa.

Czytaj też Pożarowe zgliszcza wymieszały tragedię Natalii z zapomnieniem i dobrocią

- Jeśli można pomagać, to warto to robić. Nie znam osobiście tej rodziny, ale słyszałem o nieszczęściu. Była możliwość, więc pomogłem -mówi wokalista Michał Szczygieł.

Zbiórkę charytatywną rozpoczął występ dziewczęcej formacji tanecznej Funky dolls” , i Freask z MGOK w Muszynie. Następnie rozwiązał się worek z atrakcjami, w tym sportowymi.

Gośćmi specjalnymi wydarzenia była znana para aktorów Gabriela Czyżewska-Detmer,  (Barwy Szczęścia, Komisarz Alex, Na dobre i na złe) i Arkadiusz Detmer (Pierwsza Miłość, Ojciec Mateusz, Nielegalni, Komisarz Alex, Barwy Szczęścia, 13 Posterunek).

Na estradzie zaprezentowali się: Kasia Nova, Michał Szczygieł, Boski Roman, zespoły "Orły" z Tylicza i krynicki Magik Band, a zatańczył „Butterfly Crew”.

Występy artystów przeplatała licytacja. Na aukcję trafiły przedmioty (zabawki, gry, biżuteria, obrazy, rękodzieło, książki) usługi i vouchery, zbierane między innymi w Krynicy-Zdroju i Muszynie.

Nie zabrakło również sportowych emocji. W turniejach piłkarskich uczestniczyli między innymi  strongmen Tomasz Kowal i bokser Paweł Kołodziej.

Organizatorem był Only Futbol. Patronat medialny objął Sądeczanin.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe