Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
26/10/2018 - 13:45

Michał Szczygieł zaśpiewa na rzecz bezdomnych psów. Kiedy i gdzie?

W Dzień kundelka, czyli 25 października zakończyła się formalnie organizowana przez wolontariuszy ze schroniska dla bezdomnych zwierząt w gminie Chełmiec kampania „Nie kupuj-adoptuj-sterylizuj”. Jednocześnie wszyscy, którzy chcą nadal pomagać bezdomnym psiakom mogą to zrobić w trakcie koncertu charytatywnego z udziałem Michała Szczygła, finalisty The Voice of Poland.

Zobacz też: Nie kupuj – Adoptuj – Sterylizuj. Akcja trwa!

Celem kampanii „Nie kupuj-adoptuj-sterylizuj” było edukowanie młodych ludzi, propagowanie sterylizacji  jako sposobu zapobiegania bezdomności, promowanie idei adopcji oraz zbiórka karmy, koców, pościeli, zabawek, misek, smyczy, obroży i psich przysmaków, czyli tego wszystkiego co potrzebne jest na co dzień do funkcjonowania schroniska.

- Po raz trzeci nie zawiedliśmy się. Do kampanii przystąpiły szkoły z terenu gminy Chełmiec: szkoły podstawowe ze Świniarska, Chełmca, Paszyna, Trzetrzewiny, Biczyc, Librantowej, Wielogłów, Piątkowej. Z Nowego Sącza  zaangażowały się Zespół Szkół Budowlanych, TEB Edukacja, przedszkole Danapis  z Kamionki oraz pracownicy ZUS – podsumowuje z satysfakcją koordynatorka i jedna z inicjatorek akcji Małgorzata Surowiak.

Zobacz też: Michał Szczygieł nagrał swój pierwszy singiel. Podoba Wam się?

Dziękując  za zaangażowanie wszystkim sympatykom schroniska w Wielogłowach organizatorzy zapraszają wszystkich na  finał kampanii – koncert charytatywny w wykonaniu Michała Szczygła,  który odbędzie się 28 października (niedziela)  w „Spóźnionym słowiku ”o godz.16.

- Przy okazji dziękujmy wolontariuszom z II LO za wspaniałą inicjatywę: Ratując jednego psa ze schroniska nie zbawisz całego świata, ale dla tego jednego  psa będzie to cały świat, bo to między innymi dzięki ich zaangażowaniu ten koncert się odbędzie - zastrzega Surowiak.

W roku 2018  dzięki wolontariuszom udało się znaleźć nowy dom dla 112 podopiecznych schroniska w Wielogłowach.

ES e.stachura@sadeczanin.info Fot.: archiwum sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu