Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
27/01/2023 - 17:10

Michalczowa: Dwieście lat dla Ludwiki Bednarek!

We wspaniałej ciepłej, domowej atmosferze, w otoczeniu rodziny Ludwika Bednarek, mieszkanka Michalczowej w gminie Łososina Dolna obchodziła piękny jubileusz. Setne urodziny. Nie liczba sto, ale dwieście odmieniana była w tym dniu przez wszystkie przypadki. Bo 200 lat w zdrowiu i szczęściu życzyli, a nawet odśpiewali dostojnej jubilatce ci, którzy pospieszyli do niej z powinszowaniami.

A tak właśnie było w poniedziałek (23 stycznia) w Michalczowej. Ten dzień zapisze się w pamięci samej jubilatki, ale i jej rodziny.

Sto lat temu – 22 stycznia 1923 roku pani Ludwika przyszła na świat.

Z okazji tak pięknego jubileuszu dostojną Jubilatkę odwiedził wójt gminy Łososina Dolna Andrzej Romanek wraz z pełnomocnikiem Józefem Szkarłatem, radną gminy Moniką Hajduk i sołtysem wsi Janem Gargulą, którzy w imieniu własnym oraz całej społeczności gminy złożyli stulatce najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli kwiaty i kosze z upominkami.

Wójt gminy przekazał dostojnej Jubilatce listy gratulacyjne przesłane przez premiera i wojewodę małopolskiego. Życzenia przesłał również Prezydent RP. Ten dostojny jubileusz jest również powodem do dumy dla mieszkańców gminy Łososina Dolna.

Na rodzinną uroczystość setnych urodzin Ludwiki Bednarek przybyła liczna rodzina, w tym między innymi dwanaścioro wnucząt oraz dziewiętnaścioro prawnucząt.

Recepty na długowieczność Jubilatka nie podaje, ale w domu w którym mieszka daje się odczuć przyjazną atmosferę, miłość, wzajemny szacunek i bardzo dobrą opiekę. To stąd radość i uśmiech na twarzy Pani Ludwiki oraz życzliwość dla ludzi.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ







Dziękujemy za przesłanie błędu