Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 29 marca. Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
19/06/2021 - 14:15

Miejsca przyjazne LGBTQ w Nowym Sączu. Sprawdzamy znaczniki map Google

W serwisie Google Maps przedsiębiorcy mogą oznaczyć swoje firmy jako „Przyjazne dla osób LGBTQ”. Sprawdzamy, gdzie w Nowym Sączu można znaleźć takie miejsca.

Marsz Równości w Nowym Sączu, 2019, fot. JM

Atrybuty swojej firmy przedsiębiorcy mogą ustawić za pomocą Google My Bussines. Dzięki odpowiednim etykietom użytkownicy internetu mogą dowiedzieć się więcej o właściwościach firmy. W Mapach Google można również oznaczyć czy miejsce jest przyjazne dla osób LGBTQ.

Co oznacza skrót LGBTQ? Lesbijki, geje, osoby biseksualne, transpłciowe i queer, czyli osoby, które nie są pewne swojej tożsamości płciowej lub nie chcą być określane poprzez swoją płeć lub orientację seksualną. W Polsce powstało już kilka przewodników po miastach, które wskazują gdzie powyższe osoby, mogą czuć się mile widziane i bezpieczne. Teraz można to zobaczyć w mapach Google.

Miejscem przyjaznym dla osób LGBTQ w Nowym Sączu jest m.in. salon fryzjerski przy ulicy Jacka Malczewskiego. To miejsce identyfikuje się również jako firma zarządzana przez kobiety. Jest to kolejna etykieta, jaką można oznaczyć swoją firmę w mapach Google.

Tymi samymi atrybutami oznaczony jest również salon kosmetyczny na ulicy Mieczysława Romanowskiego. Faktem, że na czele firmy stoi kobieta chwali się w sieci klinika urody na ulicy Pijarskiej i kwiaciarnia z ulicy Pierackiego.

Trzecim miejscem „przyjaznym LGBTQ” w mieście, które udało nam się znaleźć w mapach Google jest Kancelaria Notarialna na ulicy Dunajewskiego. To miejsce również jest zarządzane przez kobietę.

Wśród miejsc, gdzie osoby LGBT mogą się czuć mile widziane znalazł się także pensjonat, położony przy ulicy Zawiszy Czarnego. Powyższa lista została stworzona na podstawie znaczników w mapach Google, które udało nam się znaleźć.

Przedsiębiorcy mają do dyspozycji jeszcze więcej atrybutów, którymi mogą opisać swoje firmy. Jeśli chodzi o znaczniki, które dotyczą osoby LGBTQ powstała również etykieta „bezpieczne dla osób transpłciowych”. Takich jednak nie udało nam się znaleźć na mapie Nowego Sącza. W Stanach Zjednoczonych powstała również specjalna etykieta „black-owned”. Dotyczy ona firm, których właścicielami są osoby czarnoskóre. ([email protected], fot. JM z Marszu Równości w Nowym Sączu w 2019 roku)







Dziękujemy za przesłanie błędu