Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
07/09/2017 - 15:30

Miejskie serce Chełmca kosztować będzie prawie 17 mln złotych!

Gmina Chełmiec rozstrzygnęła właśnie przetarg na budowę nowego rynku i zagospodarowaniem terenu wokół obiektów sportowo-rekreacyjnych. Przetarg wygrała firma z Jędrzejowa, która ów rynek wykonać ma za 16 mln 876 tys. zł.

Gmina Chełmiec  część z tej niebagatelnej kwoty chce pozyskać z funduszy unijnych przeznaczonych na rewitalizację. Obiekt ma być gotowy do 30 listopada przyszłego, 2018 roku.

Zobacz też: Kamil Bednarek potwierdził obecność na sylwestrze w Chełmcu!

W budynku znajdować się będzie: obserwatorium astronomiczne z salą multimedialno- edukacyjną, sala kinowo-widowiskowa, recepcja wraz z salą wystawienniczą no i oczywiście amfiteatr.

- Pomiędzy budynkiem Rynek 1 a Aqua Centrum w Chełmcu powstanie wielofunkcyjny plac publiczny spełniający funkcje przyszłego Rynku Miejskiego. Nawierzchnia placu wykonana zostanie z kostki brukowej. Na placu wykonane zostaną ciągi pieszo – jezdne. W sezonie letnim dzięki dyszom podposadzkowym wytwarzana będzie mgiełka wodna, podświetlana zmienno kolorowymi lampkami.

Ponadto wybudowana zostanie granitowa kula o wadze 5 ton, którą obracać można ruchem ręki, która również zostanie podświetlona. W nowym Rynku powstaną również ławki, kosze na śmieci, donice na zieleń ozdobną oraz oświetlenie - zapowiada z dumą zastępca wójta Artur Bochenek.

ES [email protected] Fot.: FacebookDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)