Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 marca. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
08/03/2022 - 14:45

Mieszkańcy na to czekali. Czas rozpocząć ważną inwestycję miejską

To wiadomość, która bez wątpienia ucieszy wszystkich mieszkańców. W Bobowej powstanie nowy budynek Miejskiego Centrum Kultury wraz z drogami dojazdowymi i parkingami. Burmistrz Wacław Ligęza podkreśla, że to bardzo ważna inwestycja dla lokalnej społeczności.

W Nowym Sączu od lat funkcjonuje Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Jest to miejsce bardzo dobrze znane wszystkim mieszkańcom i chętnie przez nich odwiedzane. Nowy budynek Miejskiego Centrum Kultury powstanie wkrótce także w Bobowej.

- To inwestycja bardzo istotna ze względów społecznych. Budynek będzie w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zwracamy uwagę na elementy ochrony środowiska, więc będzie w nim także fotowoltaika. Przy dużej scenie znajdzie się około 200-250 miejsc. Wyłoniony został już wykonawca, z którym 11 marca zostanie podpisana umowa. Koszt to 17 milionów 700 tys. zł. Ukończenie prac jest planowane na przyszły rok – mówi burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

W środku będzie się znajdowała sala kinowa i teatralna, dzięki czemu organizowane będą mogły być również spotkania integrujące mieszkańców.

- Odbywać się tam będą także koncerty, występy uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej, seanse filmowe i wiele różnych wydarzeń kulturalnych – informuje Urząd Miasta w Bobowej. Inwestycja jest dofinansowana z Funduszy Europejskich. ([email protected], fot.: Pixabay/ Zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu