Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
10/10/2020 - 12:40

Mieszkańcy Niecwi walczą o swoje. Wójt wyznaczył dodatkowy termin na skargi

Pod koniec września br. wójt gminy Korzenna wydał obwieszczenie, w którym poinformował mieszkańców o zamiarze przeprowadzenia oceny oddziaływania zakładu Mo-BRUK na środowisko, zapewniając lokalnej społeczności szansę na przedstawienie swoich uwag i zastrzeżeń. Zainteresowanie jest ogromne, dlatego wójt przedłużył termin składania wniosków.

Pismem z dnia 9 października 2020 roku wójt gminy Korzenna Leszek Skowron wydał obwieszczenie, w którym poinformował o wyznaczeniu dodatkowego terminu na składanie uwag i wniosków w sprawie dotyczącej wydania decyzji środowiskowej związanej z rozbudową i przebudową miejsc przetwarzania oraz magazynowania odpadów niebezpiecznych w Niecwi. Z treścią pisma można zapoznać się na stronie urzędu gminy.

Czytaj też: Wójt zamierza zweryfikować wpływ zakładu przetwarzającego odpady na środowisko

Jaki jest powód przedłużenia poprzednio wyznaczonego terminu? – Wyznaczenie nowego terminu na składanie uwag i wniosków spowodowane jest dużym zainteresowaniem społecznym oraz licznymi uwagami i wnioskami, w tym również dowodowymi, wpływającymi do tutejszego urzędu. W związku z tym organ nie jest w stanie zakończyć postępowania w ustawowym terminie. Wyznaczony dodatkowy termin nie spowoduje przewlekłości postępowania – czytamy w piśmie.

Zobacz także: Korzenna: dlaczego tak trudno mieszkać w sąsiedztwie Mo-BRUKu?

Skargi i wnioski mieszkańcy mogą składać do piątku, 23 października br. w formie pisemnej, ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu