Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
28/02/2024 - 10:55

Mieszkańcy Sądecczyzny wyrazili się jasno. Takie mają zdanie o protestach rolników

Rolnicy nie dają za wygraną. Protesty, które odbywają się w całej Polsce wywołują ogromne poruszenie. Co myślą o nich sądeczanie? W naszej sondzie zdecydowana większość wybrała jedną opcję.

Protesty rolników w całej Polsce

Protesty rolników to w ostatnim czasie jeden z najgłośniejszych tematów w naszym kraju. Odbywają się niemal wszędzie, paraliżując przy tym ruch na drogach. Ich skala jest ogromna.

Oczywiście nie omijają również Nowego Sącza. Odbyły się w naszym mieście już dwukrotnie. Najpierw 9 lutego wszystko rozpoczęło się na parkingu “jojko”. Następnie ciągniki jeździły od ronda Solidarności, aż do ronda Jana Pawła II.

Z kolei 20 lutego po mszy św. na ołtarzu papieskim ruszyli do Nowego Sącza, gdzie przez prawie dwie godziny blokowali rondo w Zabełczu. W całym mieście tworzyły się w tym czasie gigantyczne korki. 

Dlaczego w ogóle rolnicy protestują? - Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem. Nie ma zgody na wdrażanie „Europejskiego Zielonego Ładu”, unijnej strategii „od pola do stołu” i Wspólnej Polityki Rolnej Unii Europejskiej w proponowanym kształcie - informowali niedawno związkowcy. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Opinie o protestach rolników

Niedawno opublikowaliśmy sondę, w której pytaliśmy naszych czytelników o opinie dotyczące strajków rolników. Jak wyglądają wyniki? Okazuje się, że 71 proc. głosujących zaznaczyło opcję “popieram”. 

Przeciwko protestom opowiedziało się 20 proc. osób. To jednak nie wszystkie odpowiedzi. 8 proc. zaznaczyło bowiem opcję “popieram, ale nie chcę żeby blokowali ulice”, a 1 proc. “popieram i uczestniczę”. 

Podczas niedawnych protestów zapytaliśmy strajkujących o powody dla których postanowili wyjść na ulice. - Protestujemy, żeby coś w końcu zrobili z importem zboża z Ukrainy. Ono jest tragicznej jakości, a znajduje się w całej żywności w Polsce. Trzeba to zmienić, bo inaczej upadniemy. Polscy rolnicy są w tym momencie na skraju bankructwa - twierdził jeden z rolników. Więcej wypowiedzi znajdziecie TUTAJ. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu