Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
25/12/2019 - 17:20

Milik: Głaz z osuwiska usunięty. Droga nr. 971 już przejezdna!

Droga wojewódzka nr 971 w miejscowości Milik (gmina Muszyna) jest już przejezdna. Na odcinku kilkudziesięciu metrów oznakowana i odgrodzona pozostaje część jezdni. Po świętach zbocze osuwiska i rów zostaną dokładnie oczyszczone ze skał i kamieni.

Do osunięcia skał na drodze wojewódzkiej nr. 971 w Miliku doszło w wigilię, około godz. 16. Jezdnię zablokował głaz (2 m szer., 3 m dł. i wys. 70 cm), a także rumowisko z mniejszych kamieni. Osuwisko uszkodziło m.in.: maskę i zderzak samochodu osobowego Ford Focus. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do Milika przyjechał kierownik obwodu drogowego ze Starego Sącza, który zorganizował działania mające na celu zabezpieczenie i oznakowanie osuwiska. Na miejsce zdarzenia przybyli też burmistrz Muszyny Jan Golba i jego zastępca Włodzimierz Tokarczyk.

Koparką usunięto głaz, zaś strażacy z JRG w Krynicy-Zdroju oraz OSP Muszyna uprzątnęli mniejsze odłamki skalne z jezdni na pobocze. Zabezpieczyli też miejsca zdarzenia i uszkodzone auto, oświetlili teren. Ich działania trwały ponad pięć godzin.

Ponieważ istniało prawdopodobieństwo osunięcia się kolejnych głazów ze znajdującego się przy drodze zbocza skalnego ruch został wstrzymany. Decyzją ZDW w Krakowie zagrożony osuwiskiem odcinek drogi wojewódzkiej 971 został zamknięty. Przywrócono go dzisiaj, 25 grudnia około południa.

Obecnie droga wojewódzka nr 971 w Miliku  jest już przejezdna. Na odcinku kilkudziesięciu metrów oznakowana i zagrodzona pozostaje część jezdni. Po świętach zbocze i rów zostaną dokładnie oczyszczone ze skał i kamieni.

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu