Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 2 grudnia. Imieniny: Balbiny, Ksawerego, Pauliny
07/04/2020 - 12:45

Miliony poszły w nowy asfalt i chodnik w Marcinkowicach [ZDJĘCIA]

Rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa każe zadać pytanie o samorządowe inwestycje. Czy te, które zostały rozpoczęte będą kontynuowane i czy te zaplanowane uda się zrealizować? Jak na razie wszystko idzie zgodnie z harmonogramem, zapewnia starosta Marek Kwiatkowski.

Pomimo stanu epidemii, inwestycje na drogach powiatowych  idą zgodnie z planem. Kontynuowane są trzy duże remonty rozpoczęte w ubiegłym roku, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

- Największym z nich jest modernizacja drogi Limanowa – Chełmiec na odcinku w Marcinkowicach – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Obecnie trwa remont jezdni obejmujący wymianę i wzmocnienie całej podbudowy oraz wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na odcinku 5,6 kilometra.

czytaj też Jak żyć? Najpierw koronawirus, a teraz drogowcy odcięli jej biznes od klientów 

Koszt tych prac to 7,56 miliona złotych. Dzięki tej inwestycji jedna z najbardziej ruchliwych dróg zostanie wyremontowana na odcinku od urzędu gminy w Chełmcu do Zespołu Szkół w Marcinkowicach.

- Dodatkowo zarząd powiatu zdecydował o rozszerzeniu inwestycji o odcinek chodnika o długości ponad jednego kilometra, który połączy istniejące już fragmenty chodnika od ulicy Jagodowej do cmentarza w Rdziostowie – dodaje starosta Marek Kwiatkowski. - Koszt inwestycji to 1,19 miliona złotych.

Czytaj też Jeszcze niedawno wszystko tętniło tu życiem. Teraz jest tylko pustka i smutek  

Ta część robót jest realizowana we współpracy z gminą Chełmiec, która opracowała dokumentację projektową i pokrywa 60 proc. kosztów robót budowlanych.

Niebawem powinny się rozpocząć prace w zakresie przełożenia sieci teletechnicznej kolidującej z budową chodnika. Na drodze pracują jednocześnie trzy firmy budowlane, których działania są koordynowane przez Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Sączu w taki sposób, aby utrudnienia dla kierowców były jak najmniejsze. (olsz)

Pomimo stanu epidemii, inwestycje na drogach powiatowych idą zgodnie z planem
Największym z nich jest modernizacja drogi Limanowa – Chełmiec


Dziękujemy za przesłanie błędu