Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
21/01/2020 - 08:00

Mówią, że są dla nas i że chcą nam pomagać. Gdzie mają swoje biura nasi posłowie

Jest ich dziesięcioro. Sądecczyzna do spółki z Podhalem ma silną reprezentację w Sejmie. W czasie kampanii deklarowali, że nie tylko będą zabiegać o interesy regionu, ale że chcą być „blisko ludzkich spraw” . Gdzie szukać posłów, którzy obiecywali, że będą się spotykać z wyborcami? Czy nowi posłowie mają już swoje lokum? Ostatnio z wielką pompą swoje biuro otworzyła Urszula Nowogórska z PSL.

- Moje biuro jest otwarte dla wszystkich mieszkańców – deklaruje na swoim profilu na Facebooku  świeżo upieczona posłanka Polskiego Stronnictwa Ludowego Urszula Nowogórska, która właśnie z wielką pompą otworzyła swoje biuro poselskie w Limanowej przy  ulicy  Matki Boskiej Bolesnej 10.  Na uroczystość przybył sam szef partii Władysław Kosiniak – Kamysz.

Biuro ma już też  Patryk Wicher, drugi  debiutant w  liczącej dziesięcioro posłów parlamentarnej drużynie reprezentującej w sejmie Sądecczyznę i Podhale. Urzęduje w Nowym Sączu, przy ulicy Kolejowej 15, w budynki dworca PKP.

Prowadzenie własnego biura to obowiązek każdego parlamentarzysty. Chodzi o to, żeby każdy z wyborców mógł się skontaktować z politykiem ze swojego okręgu. Posłów można zastać na ogół w poniedziałek, chyba, że akurat w ten dzień mają posiedzenie Sejmu.  

Na prowadzenie biura parlamentarzyści otrzymują z budżetu państwa miesięczny ryczałt, który wynosi 14 tysięcy złotych. Muszą z tego opłacić czynsz, telefony, musi im też wystarczyć na pensje dla pracowników biura, wynagrodzenia dla asystentów i ekspertów.

W czasie kampanii, wszyscy politycy, niezależnie od partyjnej przynależności,  deklarowali, że  nie tylko będą zabiegać o interesy regionu, ale również, że będą „blisko ludzkich spraw”.  Gdzie szukać naszych pozostałych parlamentarzystów, którzy obiecywali, że będą się spotykać z wyborcami? Mamy adresy wszystkich biur poselskich.Dziękujemy za przesłanie błędu